Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki przód / drzwi - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o Renault Megane 3 to trzeba ściągać cały boczek, maskownice są nie rozbieralne, tworzą całość razem z boczkiem.

Prawdopodobnie w megane 2 jest tak samo, ale nie jestem na 100% pewien.

 

Dodano: 31 gru 2016 - 14:39

Ja też podjąłem się wymiany i za namową bardzo miłego Pana w sklepie audio, któremu usta się nie zamykały, nabyłem zestaw Audio System (drzwi plus tweetery). Sam montaż jest i łatwy i trudny. Trzeba zdjąć tapicerkę, co nie jest takie trudne, natomiast oryginalne głośniki są nitowane - więc trzeba rozwiercać/wyrywać (jak w moim przypadku). Dodałem również matę wygłuszającą od środka. Na początku nie było widać dużej różnicy, ale po kilku / kilkunastu godzinach użytkowania dźwięk się poprawił. Najwyraźniej głośniki się "rozgrzały / rozruszały" (wspominał o tym miły Pan). Nie ma drastycznego przeskoku jakościowego (tak jak tu już wspomniano), ale gdy porównam jakość z tylnymi oryginałami to zdecydowanie nie żałuję wymiany.

 

Jedyny problem to mój brat, który to wszytko podpinał i chyba coś sknocił, bo wczoraj głośniki przestały grać. Najpierw przód, chwilę później tył. :( jakieś diagnozy?!?

 

UPDATE: wszystko już gra. Niezabezpieczone luty przy wtyczce do tweeterów. Trochę taśmy izolacyjnej i że tak się wyrażę - gra muzyka!

 

Witam, mam pytanie, czytałem Twój post o tych głośnikach, piszesz, że jesteś zadowolony, również posiadam Megane 3 i przymierzam się do wymiany głośników przednich drzwi + tw na podszybiu, możesz powiedzieć jaki dokładnie model kupiłeś i czy były to 16 czy 13.

Następne pytanie to jak z montażem w drzwiach i w podszybiu?

Czy stosowałeś jakieś dystanse w drzwiach, jeżeli były to 16, jeśli tak to o jakiej grubości i czy tw na podszybiu siadły dobrze bez przeróbek ??

Planuję zakup Audio System M165, które by grały pod samym radiem, myślę, że na pewno będzie to lepsza opcja niż papierowy oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Renault Megane 3 to trzeba ściągać cały boczek, maskownice są nie rozbieralne, tworzą całość razem z boczkiem.

 

To strasznie głupie, ale z drugiej strony eliminuje to wszelkie trzeszczenie plastików. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo, że Megane to nie auto demonstracyjne do car audio, ale zgrzewy wykluczają trochę trzeszczenie na samych maskownicach, poza tym boczki są chyba też klejone, co również daje niewielką amortyzację. Do fabrycznych głośników, na jakiś czas to powinno wystarczyć - mnie wystarcza, nic na razie nie trzeszczy.

 

Szkoda tylko, że nie można wymieniać maskownic, te z szarą ramką trochę by ożywiły te moje czarne boczki.

Edytowane przez Testral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadome, mnie też nie trzeszczy, ale jak podbije vol to jest jak jest, co do boczków nie są klejone niczym, mają po bokach plastikowe zatrzaski, trochę majstrowałem przy aucie jak kupiłem, łatwo się je urywa, więc zakupiłem na allegro 30 sztuk i mam święty spokój na zaś (przydadzą się jak będę zmieniał głośniki na lato) a z tą maskownicą to masz racje, ale to w sumie szczegół :P

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Witam, mam pytanie, czytałem Twój post o tych głośnikach, piszesz, że jesteś zadowolony, również posiadam Megane 3 i przymierzam się do wymiany głośników przednich drzwi + tw na podszybiu, możesz powiedzieć jaki dokładnie model kupiłeś i czy były to 16 czy 13.

Następne pytanie to jak z montażem w drzwiach i w podszybiu?

Czy stosowałeś jakieś dystanse w drzwiach, jeżeli były to 16, jeśli tak to o jakiej grubości i czy tw na podszybiu siadły dobrze bez przeróbek ??

Planuję zakup Audio System M165, które by grały pod samym radiem, myślę, że na pewno będzie to lepsza opcja niż papierowy oryginał.

To ja się zapytam o to samo co kolega! 13 czy 16''? jakie dystanse-wysokość? czy przy 16 przerabialiście tapicerkę?

Ja już dołożyłem gwizdki bo w std nie było teraz czas na drzwi!

Wygłuszenie + głośniki na razie wybrałem: JBL BY HARMAN STAGE 502 13CM lub HERTZ DCX 130 pod samo radio dodatkowo powiem że ciężko dostać dystanse mdf 13 do megane 3.

Mam skrzynię z wzmakiem w bagażniku więc zostają tylko drzwi.

ale jak wejdą 16 bez wielkich cięć to dam większe! podpowiedzcie coś!!!

 

Dodano: 02 lut 2017 - 17:31

szkoda że nikt nie odpisał na pytania! Ale mam jeszcze jedno błahe - gdzie kupić dystanse dedykowane do megane 3 rozmiar pod głośniki 13cm ???

a może takie? GŁOŚNIKI SAMOCHODOWE BLAUPUNKT GTX542

Edytowane przez rafi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

16tki wchodzą pod tapicerkę tylko na dystansach o grubości 8mm. No i wiadomo, trzeba sobie w dystansie - w moim przypadku i w głośniku - otwory nawiercić w odpowiednim miejscu. Do tego w drzwiach dogiąć takie dwie małe blaszki przez które zmniejsza się średnica otwory, jak już rozwiercisz nity którymi są mocowane fabryczne głośniki to zobaczysz od razu o co chodzi. Nie trzeba blachy drzwi ciąć. Te JBL czy Hertz czy Blaupunkt sobie daruj, jedne i drugie rozreklamowane a gada to.... co najwyżej średnio, to wszystko jest badziew i szkoda roboty żeby to zakładać. Ja kupiłem uDimension i jest super do muzyki jakiej słucham. Drzwi mam wygłuszone dobrą matą + pianką. Efekt jest super.

 

Nie kupuj dystansów "dedykowanych", tylko kup "uniwersalne" o głębokości (grubości) 8mm i wąskie. Znajdziesz łatwo, po kilka zł/sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info! ale mam jaszcze parę pytań.

1- Rozumiem że dystanse muszą mieć max 8 mm grubości żeby weszły pod tapicerkę ale większość dedykowanych do megane ma 28 mm wysokości?

2- a ile jest miejsca max w głąb drzwi do szyby bo głośniki mają różne głębokości montażowe?

3- Nie jest prościej zamocować dystanse dedykowane? chodzi mi o wyśrodkowanie głośnika względem otworu w tapicerce! myślałem że dedykowane będę mógł zamocować w oryginalnych otworach tych rozwiercanych nitów?

co do głośników to wybierałem 13 ale wiadomo że 16 zagrają lepiej a jakiej firmy wybrać to liczyłem na podpowiedzi więc dzięki!

Pozdrawiam.

Edytowane przez rafi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przymierzam się do wymiany głośników w przednich drzwiach (lewy nie gra wysokimi tonami, tweeterów nie mam ale mam kable z wtyczkami). Myślę o zestawie Focal 165 z dystansami i tweeterami. Czy możecie podać manuala jak rozebrać tapicerkę drzwi przednich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyść blachę w środku, odtłuść i klej pasami poziomo lub pionowo, jak ci lepiej, ale bez cięcia w kawałki się nie obejdzie. Co do głośników szesnastek to sam będę takowe montował, ktoś tu kiedyś pisał, że wystarczy dystans 8mm grubości, dobrze byłoby gdyby ktoś to potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem tapicerkę przednich lewych drzwi. Głośnik jest umieszczony w tubie o wysokości 60mm i przynitowany w 3 miejscach. Myślę, że dystans do głośnika 165mm wejdzie spokojnie. Artykuł o wygłuszaniu drzwi:

http://www.strefatestow.pl/wygluszenie-drzwi-w-samochodzie/

 

Dodano: 22 lip 2017 - 18:57

Nie widzę żadnego uszkodzenia głośnika. Czemu on nie gra wysokimi tonami ? Czy radio może być uszkodzone ? Pod zaślepkami tweeterów mam wtyczki z kablami.

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potwierdzić czy głośnik 165 mm np: audio system M165 ***wejdzie do megane 3  na dystansie o grubości 8 mm czy też trzeba zastosować inny ? Przymierzam się do zakupu zestawu, ale nie wiem czy to będzie.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!