Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów i oleju, co polecacie


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

od prawie roku jestem szczęśliwym posiadaczem Megane III Grandtour 1.5 DCI z 2011r.

Auto kupiłem od właściciela który miał na nie 5lat gwarancji (skończyła mi się w marcu). Poprzedni właściciel robił przegląd w ASO w lutym 2015 i wymienił to co jest zalecana przy przebiegu 60000 lub 4 lata (olej, f.oleju, paliwa, powietrza klimy), auto obecnie ma przejechane 73000.

Przeglądałem zalecenia Renault co do okresów i przebiegów wymian i wychodzi, że w 5 roku nie musiałbym nic wymieniać, ale...

Przed zakupem dowiedziałem się że lepiej w tym silniku i w ogóle lepiej wymienić olej i filtr oleju co 15000 i na to jestem przygotowany, tylko pytanie czy tez wymienić filtr paliwa i powietrza (klimy wymieniam co roku).

W drugim starszym aucie Fiat silnik 1.9JTD co roku tj przebieg jakieś 12-14tys wymieniałem olej i komplet filtrów. Myślę, żeby podobnie robić z Meganką, doradźcie proszę.

 

Co do oleju to wiadomo Elf Full-Tech 5w30 a filtry jakie stosujecie, we Fiacie używałem Filtronów były ok, myślę żeby w Megane również wymienić na Filtron.

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej leje 5w40, ponoć taki sam leją w serwisie ale wedlug goscia od olejów i filtrow dla silnika to żadna różnica, co Waszym zdaniem?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wymienić filtr paliwa to jak wyżej, skręcać koła maksymalnie w prawo, zdejmij nadkole i wysuń lekko lampę. Masz wtedy dostęp do przewodów i samego filtra. 25 min roboty.

 

Dodano: 05 kwi 2016 - 21:17

Fabrycznie bez DPF

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube widziałem filmik jak gość wymienia f. Paliwa w scenicu więc powinno być podobnie. Natomiast zastanawia mnie f. Oleju czy da się go wymienić też od góry czy tyko od spodu. A no i f. Kabinowy czy wymiana tylko przez schowek?

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr oleju będę wymieniał jutro.

Co do filtra kabinowy go to gdzieś na forum jest instrukcja a na youtube filmiki. Są dwie możliwości. Albo odkrecasz schowek albo próbujesz dostać się zdejmujac klapkę przy nogach pasażera. To drugie jeśli jesteś dobrze wygimnastykowany, a i tak nie będziesz w stanie dokładnie wyczyścić komory filtra.

 

Dodano: 08 kwi 2016 - 16:03

Natomiast zastanawia mnie f. Oleju czy da się go wymienić też od góry czy tyko od spodu.

Filtr oleju normalnie od góry, trochę tam ciasno ale rękę włożysz.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, niestety zmieniły mi się plany i muszę zmieniać olej u teścia i tam mogę mieć problem z kluczami.

Czy jest ktoś w stanie podać listę potrzebnych kluczy do wymiany chociaż oleju, f. oleju i f. paliwa.

Potrzeba tam jakichś niestandardowych kluczy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!