Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 2.0 dci - wymiana silnika - warto?


raplis

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pisałem tutaj o możliwości kupienia Grand Scenica 2.0 dCi z 2007 roku od znajomego. Przebieg ok. 170 tys. km.

Jest on drugim właścicielem tego auta.

 

Auto jeździło, potem stanęło, potem było przypuszczenie, że poszedł wtrysk .... teraz się okazało, że zużyte były cylindry (ponoć nawet płyn chłodniczy zmieszał się z olejem i wyszło coś ala mleko) i ... naprawa będzie kosztować tyle co "nowy" (czyli używany z innego auta) silnik z gwarancją.

 

I teraz moje pytania:

- czy warto kupić takie auto z "nowym/starym" silnikiem. Co z ew. dalszą odsprzedażą auta? Będzie problem bo ludzie pomyślą, że auto "walone"?

- ile warto dać za taki nowy/stary samochód z tego rocznika, z takim przebiegiem?

- na co zwrócić uwagę przy takim zakupie (auta/silnika)?

 

Nigdy nie miałem auta z wymienianym silnikiem. Nie znam nikogo kto ma taką kombinację i nie wiem czy warto wchodzić z takie cuda.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne cuda po prostu w obecnych czasach silnik stał się elementem eksploatacyjnym i można go wymienić. Skończyły się czasy gdy silnik był przypisany do nadwozia i trzeba było załatwiać papiery drogą urzędową. Bardziej obawiałbym się tego w jakim stanie jest wstawiony ten tzw: nowy na miejsce starego/walniętego. W jakim stopniu wymiana była dokonana (ile było starych elementów silnika a ile nowych i które) oraz o fachowość podmiany.

Mam nadzieję że nie bawisz się w handel i szukasz pomocy po forach... <zolta>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 2,0 dCi naprawa może okazać się tańsza niż znalezienie silnika w dobrym stanie.

Ze względu na wykorzystanie ich w dostawczakach są one dość poszukiwane na rynku.

Silnik w dobrym stanie, ale bez osprzętu, to koszt 2000-3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej robić "stary silnik",przynajmniej wiesz co masz.Używany silnik to tak jak kolega wyżej piszę ok 3000zł+przekładka,płyny oleje itd.Jeśli auto jest w dobrym stanie,a cena jest pomniejszona o w/w koszty to moim zdaniem warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 tys za silnik to chyba piszecie o 1,9 dci :-)

2.0 są sporo droższe.

Raplis, ile chcą za to auto ze zdechłym silnikiem? Może w ogóle nie warto się interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!