Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś ma może schemat kostki R2 scenic2, znajduje się ona pod siedzeniem kierowcy. Jestem od roku posiadaczem tego nieszczęsnego auta, podczas jazdy wszystko zgasło. Szok, okazało się że otwory odprowadzające wodę z podszybia były zatkane liśćmi, szlamem dosłownie zgnilizna, woda stała za akumulatorem i w jakiś sposób dostawała się do środka wilgoć, spowodowała zwarcie w kostce R2 pod siedzeniem kierowcy i nie tylko. Kabelki w większości są na miejscu lecz kilka sztuk prze śniedziało i wyleciały z kostki. Czy ktoś miał podobny przypadek ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schematy znajdziesz w downloadzie. Pobierasz ten który jest datowany najbliżej PRZED datą produkcji auta.

Do niektórych schematów jest potrzeba zainstalować wirtualny napęd, przykładowo darmowy DEAMON Tools Lite

A tak przy okazji, sprawdź jeszcze kostki które są na dole lewego przedniego słupka. To też jest R2, a tam zalewa wcześniej jak tę kostkę pod siedzeniem, która jest zdecydowanie wyżej.

To by musiał być topielec by tą pod siedzeniem woda zalała.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum i może mój problem jest opisany gdzie indziej. Jak coś wybaczcie. Posiadam Scenica z 2004 roku 1,9 dci i od kilku dni był problem z otwieraniem tylnych drzwi za kierowcą. Dzisiaj nawet po ich zamknięciu na desce sieci się kontrolka że są otwarte, nie można zamknąć auta, świeci się oświetlenie wewnątrz. Masakra nie wiem od czego zacząć, czy to czujnik w tych drzwiach czy ta złączka pod siedzeniem. Pomocy proszę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trop masz dobry, podpowiem tylko że czujnik przy drzwiach jest w zamku, co znacznie utrudnia sprawę naprawy. Po drodze jest jeszcze złącze na słupku gdzie jest podłączona wiązka drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem kostkę na słupku od tych drzwi i przestało sygnalizacji otwarte drzwi po ich zamknięciu,oświetlenie gaśnie auto się zamyka oprócz tych jednych drzwi czyli problem leży raczej w zamku. Proszę o podpowiedź czy trzeba wymienić zamek czy można coś tam próbować "podłubać". Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz cierpliwość zegarmistrza to możesz zamek otwierać. (rozginanie grubych blach i takie tam)

Jak nie, to lepiej od razu kup używkę.

Zwróć jednak uwagę na rodzaj. najlepiej kupować według numerów referencyjnych.

Łatwo można się naciąć na tanie przednie angliki z wtyczkami 6 pinowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Również mnie zaszczyciła sprawa z wodą pod siedzeniem oraz zniszczoną kostką R2.

Zamierzam zabrać się za te połączenia w weekend. Uzbroiłem się w schematy, lutownice i inne ...

 

Jednak mam pytanie przed rozpoczęciem prac. Planuję pozbyć się kostki, nie nadaje się ona już do niczego.

Stąd moje pytanie, czy po połączeniu w koszulkach termokurczliwych nie będzie jakiś dziwnych problemów z rezystancją itp.

Mam na myśli czy fabryczną kostkę można zastąpić połączeniem na stałe, lutują i izolując odpowiednio?

Nie biorę pod uwagę aspektów typu że kiedyś będę musiał rozłączyć kostkę itp, dlatego chce na stałe żeby było pewne połączenie.

 

Poniżej link ze sposobem jak ja chce zrobić:

http://www.planeterenault.com/forum/scenic-ii-topic-unique-tableau-de-bord-en-panne-t21643-1728.html

Czy ktoś z was już przerabiał kostkę w ten sposób? Macie jakieś doświadczenia?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!