Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk / szum silnika


vic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chyba w każdym samochodzie (miałem tak w clio, no ale nie na tą skalę) jest coś takiego, że przy pewnych obrotach (u mnie w megance około 2k) i bardzo delikatnym dotykaniu pedału gazu słychać taki dziwny dźwięk, nie wiem jak to fachowo opisać, tak jakby z silnika. W poprzednich samochodach mi to nie przeszkadzało, bo wyciszenie silnika było słabsze, a w Megance silnik jest bardzo mocno wyciszony, aczkolwiek ten dziwny dźwięk się przebija. Wiecie o co mi chodzi? Jak nie to w kolejnym poście postaram się to lepiej wytłumaczyć ewentualnie nagram film.

 

może któryś pasek jest poluzowany, dźwięk znika jak puszczę gaz albo jak wcisnę pedał troszkę mocniej. Na tempomacie też jest ten dźwięk właśnie w okolicach 2k obrotów najbardziej słyszalny

 

Dodano: 18 kwi 2016 - 07:38

Ok, nagrałem film. Najlepiej słychać te wycie pod koniec filmu. Jest tam też nagła cisza jak puszczam całkowicie pedał gazu. Może ktoś to zidentyfikuje?

 

https://vid.me/q6Ml

Edytowane przez vic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w jednym samochodzie (rocznik 2012) jest to samo od 2 lat - delikatnie trzyma się pedał gazu do słychać, jeżeli wciśnie się mocniej lub puści jest cisza. Zakres około 2000 obr./min.

W drugim samochodzie (2013) coś takiego nie wstępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, po przesiadce ze starego samochodu, ten jest meeega cichutki i ogólnie fajny ale ten dźwięk psuje cały efekt :(. Może jak kiedyś będę miał więcej czasu to zajadę do ASO, może coś znajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak zbadałem sprawę głębiej, to nie jest to powiązane z obrotami ale z prędkością, im ciszej pracuje silnik (mniejsze obroty) tym wyraźniej to słychać. Aczkolwiek bez problemu jest to słyszalne na 4, 5 i 6 biegu przy prędkości około 80km/h.

Oczywiście słychać to tylko przy lekkim wciśnięciu pedału gazu. Na luzie, bez gazu i z mocniej wciśniętym pedałem nie słychać.

Edytowane przez vic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też przy około 80km/h delikatnie cos podobnego słychac. Natomiast występuje to i na luzie i na biegu.

I generalnie jak sie nie wsłuchasz to nie słychac tego.Może to któres z łożysk kół, jak wymienie tarcze z tyłu to się okaże czy to tył;)

Moim zdaniem to nic powaznego i po prostu TTTM.

U Ciebie może lekko słychac skrzynie jeśli przestaje przy odpuszczeniu gazu.

Nie przejmowałbym sie tym raczej...

Edytowane przez Irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj - występuje na pewno na biegach 4-6, w zakresie obrotowym 1800-2300 jeżeli jest delikatnie dodany gaz. Jeżeli puszczę pedał lub obciążę bardziej silnik to tego nie słychać. Może jakieś łożysko oporowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobinę podobny dźwięk da się uzyskać, jak puścimy gaz i samochód zwolni prawie do zera na wciśniętym biegu.

 

to brzmi podobnie, ponoć łożysko półosi

Edytowane przez vic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zgłaszałem już to na gwarancji, podobnie jak "klekotanie" (chodzą jak diesle) silnika jak jest zimny - ten typ tak ma. Od kiedy mi się to zaczęło mam zrobione 40 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!