Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2 tce 115 chiptuning


roberto89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio pokusiłem się o chiptuning megane III phII z motorem 1.2 tce, w serii powinien mieć 115KM. Z czasem auto wydawało się być coraz bardziej zamulone (podejrzewam, że to tylko moje odczucia i przyzwyczajenie) dlatego postanowiłem dodać mu nieco mocy. Moje zdziwienie było niemałe, gdy okazało się, że auto ma 13KM więcej niż powinno. Udało się dłubnąć na prawie 145KM i 225Nm momentu. Teraz proszę o opinie jak to jest z trwałością takiego silnika i podzespołów po takim zabiegu, na co zwracać szczególną uwagę podczas eksploatacji, by auto posłużyło jak najdłużej. W załączeniu fotka wykresu.

post-90731-0-10686900-1460883056_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu ok 1500km, głównie w ruchu miejskim nie zauważyłem żadnych zmian w spalaniu. Należy wspomnieć, że mam dość ciężką nogę i autko już przed programem paliło sporo jak na tą pojemność bo ok. 11 litrów na setkę, ale możliwe, że przy oszczędnej jeździe dało by się zejść nieco niżej ze spalaniem niż przed chipem, bo auta już nie trzeba cały czas cisnąć żeby w miarę sprawnie jechać.

Najbardziej zdumiony jestem prędkością maksymalną, wcześniej było katalogowo 185km/h i ani grama więcej, a teraz 209km/h :D . Wydaje mi się, że to sporo biorąc pod uwagę, że przyrost mocy na papierze nie jest jakiś oszałamiający. Tak się zastanawiałem, może w seryjnym oprogramowaniu jest jakiś ogranicznik dot. v-max?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!