Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosiłbym o poradę w temacie.

Opis problemu:

- słychać stukanie po prawej stronie. Stukanie słychać mniej kiedy samochód postoi parę dni na parkingu /i,lub jeśli jest chłodniej. Stukanie słychać podczas jazdy po nierównościach, ale nie dużych najlepiej przy prędkości 25-45km/h. Najczęściej wtedy, gdy lewa strona jedzie po równym a prawa ma wpada w cykliczne nierówności (łatana droga) tak by wprowadzić samochód w drgania.

 

Poczynione działania:

- wizyta w SKP i sprawdzenie zawieszenia. Nie znaleźli nic niepokojącego, ale zauważyliśmy, że przednie nadkola trochę "latają".

- wizyta w ASO. Sprawdzili zawieszenie (zaznaczam, że nie mają SKP u siebie). Powiedzieli, ze zawieszenie ok i dodatkowo poprawiono mocowanie nadkola prawego z przodu.

....nadal stuka....

- wizyta w ASO, wspólna jazda, sprawdzenie zawieszenia....zawieszenie jest ok, ale możliwe, że amortyzator już padł. Zalecili jechać do SKP, bo oni nie mają sprzętu by zweryfikować. Zalecenie ASO: wyjąc pierdoły ze schowka i bagażnika (zupełnie jakby nie mogli wyjąć i zweryfikować czy puka).

- wizyta w SKP (innym niż przy pierwszej wizycie). Amortyzatory raczej ok. Znalazł wybity sworzeń Wahacza prawy przód. Powiedział, ze możliwe jeszcze, że to równiez amortyzator p/p.

 

I teraz kilka pytań:

1) Czy naturalne jest, że nadkola z przodu (łączone z dwóch elementów) nie są stabilne i można je trochę przesuwać ?

2) Samochód ma przebieg 50k. Jeździ raczej ostrożnie po nierównościach. Czy to możliwe, że tak szybko jest do wymiany sworzeń i/lub amortyzator ? Co więcej ASO powiedziało, ze nie wymieniają sworznia tylko cały wahacz :/

3) Jakie jest prawdopodobieństwo, że ASO nie zobaczyło wybitego sworznia przy dwóch wizytach... ?

 

Pukanie (takie głuche, jakby placem w puste plastikowe pudełko ktoś stukał) wkurza niemiłosiernie, nikt nie potrafi stwierdzić co puka, a wymiana całego wahacza + zbieżność w ASO to ~500-600zł i nie uśmiecha mi się w ciemno to wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ostatni miesiąc na gwarancji (kontrakt ZEN), ale chyba te części już nie są nią objęte. Poza tym byłem juz jako zgłoszenie serwisowe 2x w ASO i jedyne co poradzili to wyjąć wszystko ze schowka (co im zresztą mówiłem, że już robiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w innej marce ( Hyundai ), ale przyczyną stuków w przednim zawieszeniu były fabryczne amortyzatory. Trzymały swoje parametry, ale wada fabryczna sprawiałą, że to one były powodem stuków, nawet w kilkumiesięcznych pojazdach. Odgłosy, jakie dochodziły podobne były do luzów na tulejach, końcówkach drążków. I co ciekawe słychać było stuki przy prędkościach rzędu 20-60 km/h. Dopiero wymiana na zamienniki Monroe dała upragnioną ciszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W normalnym użytkowaniu tego nie zauważałem ale gdy otworzyłem szybę podczas jazdy usłyszałem głuche pukanie. Całe zawieszenie zostało sprawdzone i ... nic! Okazało się, że na dziurach stukał plastik pod błotnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!