Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Metaliczne rzęrzenie przy zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegos miesiąca dzieje się ciekawe dziwo po odpaleniu po nocy lub po 8 godzinach jak samochód stoi pod robotą.

Odpala bez problemu, ale dopuki silnik nie złapie chociażby najniższej temperatury z silnika albo układu wydechowego dochodzi metaliczne rzęrzenie tak jakby coś wpadało w wibracje. Drugim elementem jest chwilowy wzrost obrotów do ponad 2000 obr. Gdy silnik juz złapie odpowiednią temperaturę te opisane dziwa znikają. Po kolejnym odpaleniu te dziwa znikają i choćbym nie wiem jak nasluchiwal nic a nic nie słychać.

W Renault stwierdzili iż obroty są efektem ssania po odpaleniu (dłuższy postoj) natomiast rzerzenia nie stwierdzili.

 

Proszę o pomoc. Może już ktoś się z tym spotkał.

 

Pozdrawiam

LFBS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwięku zobacz, czy nie poluzowała Ci się osłona pod silnikiem, u mnie tak było, i śruba raz o coś się obijała a raz była cisza, taż miałem wrażenie, że słychać tylko na zimnym :P Może to jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy próbie ruszenia zaraz po wystąpieniu objawu auto dławi/szarpie?

Jak ruszysz kawałek i zatrzymasz, to wskazówka obrotomierza faluje?

Porównaj z:

http://megane.com.pl/topic/65327-zimny-silnik-po-ruszeniu-robi-zabe-potem-jedzie/page__st__30__p__451979#entry451979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też wyłączyć klimę i wentylatory. Zauważyłem, że mi nieraz coś rzęzi, ale okazało się, że to klima i słychać to dopiero na zewnątrz, wewnątrz jest ok. Ale warto to wykluczyć z kręgu podejrzanych ;).

 

Co do chwilowego wzrostu obrotów - miałem tak samo po czyszczeniu przepustnicy w ASO (po zahamowaniu obroty na ok 3 sek szły w górę by opaść do "jałowych" wartości). Opisywałem to w swoich postach tu na forum. Po chyba 2 tygodniach i zalaniu Pb98 zamiast 95 (co zasugerowali mechanicy z ASO) wszystko się ustabilizowało i auto zaczęło pracować normalnie...

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MJMR3

 

Takich objawów na razie nie posiadam :)

 

Dodano: 04 maj 2016 - 08:08

RAVVAR

Samochód ma 2 lata i przepustnica z tego co wiem jeszcze nie była czyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!