Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gałka zmiany biegów


piter1114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Był już temat regeneracji wytartych napisów na gałce zmiany biegów, ale temat chyba padł...więc zapytam, czy oprócz org. i zamienników pasowałaby gałka od innego modelu?

pzdro.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A nie lepiej sobie kupić nową gałkę z grawerowanymi napisami.

Ja zakupiłem taką jak w linku i jestem zadowolony.

http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-renault-clio-iii-megane-scenic-i5048967809.html

Farba na gałce mimo użytkowania juz 3 miesiące nie schodzi ani nie zmienia koloru.

Do Megane II pasuje z Clio III i Scenica II.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Nie wiem czy to odpowiedni dział :P

Potrzebuje gałki zmiany biegów albo tej górnej części z rozrysowanym schematem biegów.

Mam w swoim Megane II 1.9dCi 6 biegów gdzie wsteczny jest (do góry i jak 6) i nigdzie nie mogę takiego cuda zleźć..

Pomoże ktoś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś się na forum ogłaszał, że te kapselki regeneruje.

pod koniec tego tematu jest o tym napisane:

http://megane.com.pl/topic/60810-regeneracja-galki-zmiany-biegow/

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić ładną gałkę na allegro to wyjdzie Ci ponad 100zł z przesyłką. Ja kupiłem oryginalną piękną nówkę u dealera za 180zł - jakieś 2 lata temu (do Scenica 2.0T) więc może najpierw sprawdź ile kosztuje nowa, może się nie opłaca kupować używanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak wyżej dorobienie takowego kapsla albo trochę cierpliwości i szukanie na spokojnie oryginału, trafiają się co jakiś czas, ostatnio nawet wrzuciłem link do aukcji takowego z gałką - poszedł za 87zł. Ciekawe czy ktoś z forum zakupił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego kupiłem standartowy kapsel,coś takiego Kapsel gałki zapłaciłem 10,35 PLN,

Mocny, twardy plastik.Powierzchnia podobna do aluminium.Pasuje idealnie,Polecam .Może do Twojego w Chinach też coś się znajdzie ;)

 

thumb_hosting_zdjec_1461611376__s-l1600.jpg

Edytowane przez piter1114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo regeneracja albo troszkę cierpliwości i szukanie oryginału.

Nikt w obecnej chwili nie dorabia takowego zamiennika w PL (przynajmniej jakiś czas temu tak było). Kiedyś ktoś podrzucał link do ebay gdzie podobno były w sprzedaży takowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Odświeżę trochę temat.

Tak jak przedmówca miałem problem ze znalezieniem kapselka czy nawet całej gałki zmiany biegów, gdzie wsteczny jest przy "6".

Postanowiłem podziałać.Z racji tego, że od niedawna posiadam ploter zrobiłem sobie naklejki z wskazanym schematem-załączam foto jak to wygląda.

Jeżeli chodzi o trwałość-1,5 miesiąca i z naklejeczką nic się nie dzieje, a wg mnie wygląda super:)

Jeżeli było by zainteresowanie większej ilości użytkowników-mógłbym wykonywać takie naklejki na zamówienie.Póki co dosteępne kolory to biały i czerwony.

Plusem jest to,że mogę wykonać obojętnie jaki schemat zmiany biegów, także do innych producentów i modeli samochodów:)

Może ktoś byłby chętny??:)Ja ze swojego małego "tuningu" jestem bardzo zadowolony:)

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów

Michał.

post-81021-0-15573000-1479809938_thumb.jpg

post-81021-0-63325600-1479809957_thumb.jpg

post-81021-0-73627600-1479809972_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!