Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup ubezpieczenia Auto Casco


mayn

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu przedłużałem swoją polisę, którą obecnie mam w Ergo Hestia: AC+OC+NW+bagaż, auto zastępcze, pakiet Prestiż. Za całość 1832 Zł. Wartość auta wyliczona to 33500.

Sprawdzałem w porównywarkach, gdzie wychodziło taniej, ale uważaj na ogólne warunki, bo tam jest cała masa trików.

Znam przypadek, gdzie ktoś ubezpieczał auto taniej i po szkodzie całkowitej dostał jedynie 30% wartości auta, ponieważ w warunkach był zapis, że w takim przypadku płacą wartość rynkową, a ta może być od zera do 30 tys. np. i osoba dostała jedynie 10 tys.

Dlatego ja nigdy nie wybieram najtańszej opcji i czytam warunki. Najlepiej pość do salonu, gdzie agencji mają duże doświadczenie i zawsze coś doradzą. Ja zawsze pzredłużam w tym salonie, gdzie kupowałem i zawsze jestem zadowolony z doboru oferty i firmy.

Mój agent wspominał, że w ciagu roku wszystkie firmy mocno podniosły składki. Najbardziej wzrosły za Mazdę, która jest nr 1 na liście najczęściej kradzionych samochodów. 1-2 lata temu kupując Mazdę AC+OC mieliśmy za symboliczną złotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayn, to Ci nic nie da, kupując nowe auto dealer zaproponuje Ci ubezpieczenie, zazwyczaj to bardzo atrakcyjna oferta, nie dostaniesz takiej nigdzie na mieście.

Mi za full pakiet policzyli 2000zł za nowego M3, PZU.

Czekam co przyjdzie w tym roku :lol: ..

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie na Megane IV, jednak jako iż jest to nowość, więc w zasadzie to pojedyncze przypadki na obecną chwilę. Niech wypowiedzą się właściciele Meganów III ph2/3...

Licz ok. 3% - 3,5 % wartości auta w pakiecie dealerskim.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ubezpieczenia dealerskiego - jest dużo tańsze, ale przy szkodzie - zwyżka 30% (przynajmniej u mnie). Coś za coś. Przy czym o tym już nie mówią, sam musiałem wypytywać.

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ubezpieczenia dealerskiego - jest dużo tańsze, ale przy szkodzie - zwyżka 30% (przynajmniej u mnie).

U mnie tak nie ma (pakiet dealerski Renault w Generali). Miałem małą szkodę, w następnym roku nawet tego nie odczułem (100 czy 150 zl. więcej). Ale za to przy naprawie poza ASO (albo likwidacji na kosztorys) jest wkład własny, chyba 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz ok. 3% - 3,5 % wartości auta w pakiecie dealerskim.

Więcej. Z tego co pamiętam to kiedy ubzepieczałem swoje w salonie agent mówił, że wszystkie firmy podniosły ceny pakietów i za nowe Renault zaczyna się od 4,5%.

Wg mnie po prostu działa prawo rynku t.j. podaż i popyt. Co raz więcej ludzi wykupuje AC+OC więc jest większy popyt i dlatego wzrosły ceny. Rosnąca sprzedaż nowych aut też robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!