Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik podskakuje przy ruszaniu (efekt boksowania kół)


megan_pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Auto to MII Grandtour 2008r, 1.6 16V, 90tyś km. Ogólnie auto prowadzone zgodnie z książką serwisową.

Mam taki efekt, że przy ruszaniu często silnik jakby podskakiwał, auto normalnie przyśpiesza, nie szarpie - czyli nie ma tego efektu wahadła podczas przyśpieszania, ale jest jakby podskakiwanie silnika. Przypomina to boksujące koła jak jest mokro, tyle, że nie tracę przyśpieszenia.

Jak ruszam bardzo delikatnie, jest ok, jak ruszam normalnie zaczyna się podskakiwanie.

Kierownica i gałka biegów są wtedy stabilne, nie wyczuwa się żadnego efektu.

Problem nie zależy od rozgrzania silnika, tzn na rozgrzanym występuje.

Przeczytałem tutaj wiele wątków, wszystkie mówią o szarpaniu, co jest dla mnie czymś innym niż podskakiwanie. Szarpanie kojarzy mi się z nierównomiernym przyśpieszaniem a tutaj tego nie ma.

Przeczytałem tutaj o czujniku położenia wałka rozrządu, poduszkach, sprzęgle, skrzyni biegów.

Co byście obstawili i czy z takim czymś mogę jechać do taniego mechanika, czy lepiej diagnozę w ASO niech zrobią i wtedy do mechanika za połowę ceny z konkretnym zleceniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem u mnie okazało się że półoś z lewej strony jest do wymiany.

U mnie było tak samo - po wymianie półosi - jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem przy około 170000... Kupiłem autko jak miało 113000. Ale "buksowanie" miało już od zakupu... Tylko, że delikatniejsze... Potem już się nauczyłem tak manewrować sprzęgłem, że nie było to odczuwalne... Ale niestety nic nie jest wieczne - już nie pamiętam jakie były oznaki ostatnich podrygów... Suma summarum - przy około 170000 wymieniłem i spokój na całego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie też wymieniałem półoś - lewą. Po wymianie - inny samochód. A "buksowanie" odczuwalne było tylko przy ruszaniu. Półośkę zmieniłem przy 200 000, bo już ruszać się nie dawało (też myślałem, że to sprzęgło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat...

O co chodzi z tą półosią?. Miałem podobne objawy - buksowanie przy ruszaniu (zwykle prawe koło), do tego szarpanie silnikiem. Podejrzenie padło na poduszki silnika i sprzęgło. Na forum jest temat dotyczący sprzęgła, które ponoć ma tendencję do szarpania (TenTypTakMa). Sprzęgło wymieniałem jakieś 40 tys. km temu. Objawy się nasilały. Przed wczoraj wymieniłem dwie poduszki silnika, bo były w stanie tragicznym - przy rozrządzie i pod skrzynią biegów. Poprawa jest niewiarygodna, ale nie całkowita. Co zużywa się w półosi? Ma znaczenie która? Mój obecny przebieg to 270 kkm.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!