Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak znaleźć prawidłową część (włącznik szyby)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Jak znaleźć prawidłową część - włącznik szyby. Tłumaczę o co chodzi.

 

Posiadam Renault Megane II ph I 2004 Sedan (1.6 benzyna). Naprawiałem niedziałające tylne szyby.

Są tam wpięte te przełączniki (w tylnych drzwiach), ale nie wiem czy są to te o prawidłowych oznaczeniach.

Z innego tematu:

Po zimie szlag trafił otwieranie dwóch szyb - lewy przód i prawy tył (auto nie garażowane,ale musi garaż się znaleźć na następne zimy). Dodatkowo nie działało od kupna otwieranie tylnej lewej szyby.

Posprawdzałem łączenia, zamówiłem i wymieniłem moduły i szyby działają. Jednak mam mały problem z obydwoma tylnymi.

1. Szyba tylna prawa - kierowca może ją otwierać i zamykać, pasażer nie.

2. Szyba tylna lewa - kierowca może ją otwierać (naciskając przycisk góra lub dół - otwiera szybę), natomiast zamknąć może ją tylko pasażer :)

Co może być przyczyną? zepsute włączniki, nie od tej wersji? Nie mogę rozwiązać tego problemu.

 

Wtyczki w drzwiach czyste i zakonserwowane płynem

Kostki pod fotelem kierowcy suche, brak wilgoci, nie było tam mokre.

Moduły wymienione jak opisywałem wcześniej.

Co do szyby tylnej prawej - przed awarią też pasażer nie mógł jej otworzyć. Tylko kierowca.

 

Na ten moment jak sprawdzałem - to są włączniki o następujących numeracjach :

1. Lewy tył

28082 1 POM VALEO MADE IN FRANCE 6

315024A II

4026 07h

 

2. Prawy tył

28082 1 POM VALEO MADE IN FRANCE 8

315024A II

4032 22h

 

Kurcze, potrzebuję tych nieszczęsnych elementów, aby osoby siedzące z tyłu mogły same operować szybami jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby sterowane impulsowo to takie , że jak mocniej krótko wciśniesz włącznik , to szyba sama opuszcza się lub podnosi.Szyby sterowane manualnie to takie , że szyba opuszcza się lub podnosi tylko jak wciskasz włącznik.

Ja mam z tyłu i przodu szyby sterowane impulsowo , i u mnie numery włączników tylnych są takie same z obydwu stron :

31502 4A

4009 13H

post-3001-0-79735600-1462378995_thumb.jpg

post-3001-0-90956500-1462379005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziękuję bardzo za pomoc

 

Dodano: 04 lip 2016 - 16:03

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki jest numer części - ten przełącznik szyb od tylnych drzwi, którym operuje kierowca? Może ktoś sprawdzić?

 

Dodano: 24 lip 2016 - 12:01

Witam ponownie.

Na dzień dzisiejszy jest problem innego typu. Okazało się, że że zakupując używaną część - sterowanie wszystkimi szybami przez kierowcę - wykorzystałem sterowanie tylnych szyb. Jednak dostałem część po lifcie, czyli ma białe podświetlenie i jest teraz tak :

- sterowanie przednich szyb ma podświetlenie pomarańczowe,

- sterowanie tylnych szyb ma podświetlenie białe,

- sterowanie blokadą drzwi ma podświetlenie pomarańczowe,

 

Jaki dokładnie kupić ten element, aby było podświetlenie pomarańczowe, czyli tak jak w całym aucie i działało sterowanie tylnych szyb? Ma ktoś możliwość sprawdzenia jakie są numery seryjne poszczególnych przełączników (bądź całego zestawu) od sterowania wszystkimi szybami przez kierowcę?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!