Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zregenerowany wtrysk


spotter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Użytkuję scenica 1,9 dci 2005 r. Niby większych problemów autko nie sprawia ale co jakiś czas coś trzeba wymienić lub naprawić. Ostatnio zauważyłem, że samochód łatwo się zamula, wtedy więcej pali i jest słabszy. Na wolnych obrotach pali ok. 1 l na godz. i po odpaleniu jak jest zimny przez 1-2 minuty na wolnych obrotach potrafi 0,1-02 l. spalić. Mechanik stwierdził, że to słabe wtryski. Pojechałem do innego i na CLIPIE wyszła korekcja wtrysków ok. 1.

 

Zrobiłem dziś test przelewowy po 1 min. na wolnych obrotach i przy 2,5 tys. obrotów, przy temperaturze silnika ok. 60 stopnic C. Próby powtórzyłem uśredniając wyniki dla cylindrów licząc od skrzyni biegów:

I 10 ml.,

II 7 ml.,

III 9 ml.,

IV 6 ml.,

dla 2,5 ty. obrotów:

I 23 ml.,

II 20 ml.,

III 25 ml.,

VI 13 ml.

 

Wtrysk na IV cylindrze był regenerowany 1,5 roku temu i wszystko wskazuje na to, że za ponad 600 zł. zrobiono to solidnie.

I tutaj mam pytania, czy te wyniki są do przyjęcia w znaczeniu, że nie rzutują negatywnie na pracę silnika i w przyszłości nie doprowadzi to do jakiegoś defektu? Czy należy zmienić wtryski na cylindrach I-III aby przelewy były zbliżone, czy też zastąpić regenerowany wtrysk używanym o zbliżonej korekcji i przelewie? Przejrzałem forum na temat testu przelewowego i wyników ale odpowiedzi na mój problem nie znalazłem.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, może ktoś taki problem przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są wyniki po minucie, to pewnie niedługo do regeneracji będą się nadawały wtryskiwacze I i III.

Wtryskiwaczy nie przekładaj, zostaw tak jak jest.

Sterownik sam się zatroszczy o odpowiednie dawkowanie.

http://megane.com.pl/topic/65901-test-przelewowy-renault-19-dci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a może wlałeś trefne paliwo i teraz się zasyfiło wszystko? Jak lubisz "wynalazki" to wlej STP do wtryskiwaczy i sam stwierdzisz czy coś się poprawiło czy jednak już leją wtryski... Ja lałem to i nie zaszkodziło a czy pomogło to nie sprawdzałem na Clipie ;)Przy 120tyś nie powinny wtryski być słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!