Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

STEROWNIK UPC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako że jestem tu nowy.

 

Przejdę od razu do rzeczy. Otóż

3 tygodnie temu kupiłem MEGANE II z 2003 roku z wystawy z Francji. Auto miało przebieg 450km. Po przejechaniu około 1200km po (3 tyg.) pojawił się dziwny objaw. Otóż przy całkowicie górnym położeniu manetki od wycieraczek szyb (jak doczytałem w instrukcji jest to wycieraczki OFF) włączają się one w nieskoordynowanych odstępach czasu, zarówno przednia jak i tylna. Zaznacze, że jest szyba sucha, a auto posiada sensor zmierzchu i deszczu. Oprócz wycieraczek pulsują mi światła drogowe (czujnik wyłączyłem poprzez naciśniecie 3s przycisku na lewej manetce) zapalają się i gasną. No i kierunkowskazy głupieją, albo nie palą albo tak szybko zasuwają jak tylko przerywacz zdąży pracować.

Byłem w serwisie. No i wyrok. Podobno padł sterownik UPC (ten obok akumulatora w komorze silnika). Tzn jak go facet wyciągnął to się okazało ze jest zalany wodą i porośniety pleśnią. Przeczyścił go i 1 dzień jeżdziłem. Niestety jest jeszcze gorzej, auto nie zapala co jakiś czas, trzeba 2xnacisnąć przycisk START aby kompa odblokować

Moje pytanie brzmi:

CZY JET TO ABY TEN STEROWNIK (koszt 840zł w serwisie)+wymiana.!!!

Czy może być coś innego??? żebym za chwilę nie wymieniał czegoś innego.

I czy warto zaryzykować i kupić używany za okolo 300zł???

 

Dodam jeszcze że auto sprawowało się ok dopuki nie przyszedł mróz -17 a ono stało na dworze i pewnie mróz porozsadzał obwody jakieś.

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ BO W SOBOTĘ JESTEM UMÓWIONY NA PODMIANĘ NA UŻYWANE UPC!!!

PLISS

post-669-1171569594_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no najprawdopodobniej to ten sterownik... w MII wszytsko jest sterowane przez komp, zwlaszcza majac czujnik deszczu/swiatel :/

 

i zdaje mi sie tak jak Tobie, woda stala w skrzynce, mroz cos rozsadzil, teraz zwiera samo z siebie... :/

 

nie wiem jak z podmiana na uzywane, ale moge podejrzewac, ze to rozwiaze problem. jesli masz mozliwosc podmienic i przetestowac jeden, dwa dni to ja bym od razu sprobowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że przez chwilę (przynajmniej ) wszystko było OK. Logicznie myśląc ustąpiło po wyciągnięciu płytki obok AKKU i jej oczyszczeniu . Jak masz chwilę czasu to spróbuj jeszcze raz przeczyścic to co zostało już raz oczyszczone spryskując dodatkowo środkiem wypierającym wilgoć np R123 (Chemiserch'a). Nic nie ryzykujesz a efekt może przejść oczekiwanie. Czyszcząc zwróć uwagę czy nie występują nadpalenia ścieżek , ew luźne elementy.

Swoją drogą ciekawa usterka

PS wcześniej odepnij klemę z AKKU !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro rano jade do serwisu i podmienimy moduł na inny, i zobaczymy co sie bedzie dzialo

 

dam znac jak bedzie po :-/

 

[ Dodano: 2007-02-17, 18:43 ]

no i juz po wymianie, na razie jest OK ;-) koszt 350zł (sterownik używany)

zobaczymy jak bedzie dalej :mrgreen:

 

w serwisie mile zaskoczenie, RP mimo że auto z Francji i bez gwarancji wymieni na własny koszt serwo i linke (i) (nie wiem ile ich jest) od hamulców-akcja wymiany wadliwych czesci-chociaż coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie odnośnie sterownika UPC. Pytałem o to już wczesniej ale chodziło mi tylko o wycieraczki.

Mam czujnik świateł i wycieraczek. Wycieraczki nie działały już odkąd kupiłem auto, tzn. działają albo pracą ciągłą poz. 3 i 4 albo wcale poz. 1. Natomiast ze światłami do niedawna nie było problemu. Od około 2 dni :cry: wyświetla się czasami komunikat AUTO LIGHTS FAULOUT (możliwa literówka) oraz zapala się kontrolaka SERVICE. Światła nie gasną. Po włączeniu świateł manetką komunikat i kontrolka gaśnie. Natomiast po wyłączeniu świateł manetką światła gasną a komunikat i kontrolka zapala się ponownie. Dopiero po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika usterka znika. Jak byłem w ASO odnośnie wycieraczek to powiedzieli, że to elektronika i koszt 620 PLN. I moje pytanie: Czy to jest ten sterownik UPC i czy jest on odpowiedzialny i za światła i za wycieraczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie odpisywać bo niby z jakiej racji ja mam otwierać ogólnodostępne pliki z elektryką, a piszący nie może sobie sprawdzić. Ale dobrze w końcu otworzyłem.

 

Jest to 1415 - CZUJNIK OPADÓW / NATĘŻENIA ŚWIATŁA.

 

Pierwsze Primo. Zobacz gdzie to jest. I zobacz czy się kabel nie odpiął. Albo być może jest założony o 180 stopni i światło nie pada na sensory. Czujnik składa się z 2ch części. 1 sza jest przylepiona do szyby na żelu. Druga to sam czujnik. Być może nie ma tej części z żelem...

 

Poprostu zobacz go. Poruszaj może zadziała.

 

Jeśli nie będzie to kup na używkach do 100 zł,. Zawsze możesz przyjechać z rozebraną obudową i podłączyć nowy czujnik i sprawdzić czy działa. Niektórzy dają gwarancję.

 

Automatyczne światła możesz wyłączyć. Pisałem o tym na forum. I pisze w instrukcji. Dłużej przytymać przycisk lewej manetki aż zapiszczy (na wyłączonym silniku). Jeśli światła będą działać ok to na 100% ten czujnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, gdyż nie wiedziałem gdzie tego szukać, ale nie o to mi chodziło. W ASO na początku też zdiagnozowali, że to czujnik. Umówiłem się na wymianę (bo to tylko 75 PLN) i okazało się, że po wymianie wycieraczki nadal nie pracują. Dlatego serwis mówił o wymianie elktroniki za 620 PLN. Dla samych wycieraczek nie było warto ale teraz??? :-?

 

Wtedy ze światłami było wszystko ok. Teraz też zdaża się że światła działają poprawnie. Tylko czasami jest taki objaw jak mówiłem - komunikat + kontrolka service i to często dopiero po kilku lub kilkunastu przejechanych km.

 

PS. Troche poczytałem i wiem, że automat świateł można wyłączyć, ale skoro jest zamontowany to chciałbym, żeby był sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 zł to kosztuje z tego co mi się wydaje ta przylepka do czujnika. Czujnik chyba więcej?!?

 

A widziałeś tą część co Ci wsadzili?? Bo uważaj żeby Cię nie nacięli. Wiesz że w ASO są złodzieje.

 

Zobacz na schematy i spytaj się konkretnie co podejrzewają.

Ale temat mnie zaciekawił.

Zobacz na schemacie 0127.pdf. 1415 łączy się przez R301 ale r 301 to gruba kostka i idą w niej przewody do lampki górnej, do lusterka elektrochromatycznego. Jesli by nawaliła byłby również problem z oświetleniem kabiny, poduchami górnymi itd.

 

Dalej masz 645 - MODUŁ KONTROLI ELEKTRYCZNEJ KABINY ale to jest poważne pudło które steruje prawie wszystkim w kabinie. Min jeśli było by coś unfall to byś nawet nie otworzył samochodu. A jest to problem tylko z światłami i wycieraczkami. To pudło to koszt zapewne kilka tysięcy złotych plus grzebanie w komputerach...

 

Obstawiam ten czujnik. I spytaj się w ASO co Ci wymienili. Kiedyś zamawiałem ten czujnik bo wydawało mi się że podczas wymiany szyby trzeba całość (przylepkę plus czujnik wymienić). Ucieszyłem się że koszt całego był dokładnie 73,64 (bo mam zapisane wszystko co robiłem w aucie i kiedy). I to była to sama ta plastikowa nalepka, którą przykleja się do szyby. Czujnik elektryczny przełożyłem stary. Sam to robiłem więc wiem co i jak.

 

 

W ASO niestety się zupełnie nie znają na elektryce. Myślę że:

0. AWANTURA NA DZIEŃ DOBRY ŻE WYMIENILI NALEPKĘ I NACIĘLI CIĘ NA KOSZTY.

1. dopytaj się co wymienili

2. zobacz w dialogysie u nich co chcą wymienić. 620 zł prawdopodobnie chcą za ten właśnie czujnik 1415 o którym ja pisze!

3. I Kup tak jak Ci mówię. Koszt naprawy zamknie się w 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz tutaj w odpowiednim dziale które to ASO. Musimy zacząć robić czarną listę ASO Renault. Bo to są jaja jak berety co oni robią! Ja studiowałem 6 lat zupełnie co innego i mam wrażenie że lepiej się znam na elektryce niż te bałwany, a moje studia ni jak mają się do elektryki.

 

Hehe, z tą nalepką to mały kant. Słyszałem, że już nawet skrzynie podmieniali bo np. mechanikowi w prywatnym aucie padła, a tak przy okazji klienta na kasę nacięli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. AWANTURA NA DZIEŃ DOBRY ŻE WYMIENILI NALEPKĘ I NACIĘLI CIĘ NA KOSZTY.

1. dopytaj się co wymienili

 

O dziwo za wymianę a raczej jej brak nic nie wzieli. Jak zostawiłem auto to zadzwonili do mnie z serwisu i powiedzieli, że to nie ten czujnik (wyraźnie pamiętam, że mówili o czujniku, ale co mieli na myśli???) tylko elektronika i nie ma sensu wymieniać czujnika bo on jest sprawny. Przy okazji tej naprawy mieli przyuczyć jeszcze dodatkowo nową kartę i na fakturze mam tylko zakup karty + przyuczenie, kwota również się zgadza.

Ale to może dlatego, że wtedy pracował tam kolega kolegi. Niestety się zwolnił.

 

Porozbieram, pooglądam schematy, pomierze miernikiem, może do czegoś dojde. Jak się uda to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tego czujnika nie trzeba przyuczać. Tylko delikatnie ściągnąć obudowę od lusterka. chyba najpierw tył potem przód się zsuwa i tam delikatnie wymontować elektrykę czujnika od tej przylepki.

 

A co do kwoty 620 zł to chyba nie jest to wina ASO. Nadawałem na nich wcześniej. Niestety takie mają ceny. Co jest też wielkim chamstwem. Bo cena części powinna być taka jak w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko obejrzałbym schemacik zespołu 645. (już gdzieś to zawiesiłem chyba przy wycieraczkach?) .. Może dałoby się wprowadzić jakieś drobne zmiany ( np przy 1 kropelce - stały czas machania wycieraków regulowany PR-kiem? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!