Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 dci okresowo traci moc i obroty


maciejrenault

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum.

Posiadam samochód Renault Megane II ph II 2.0 dci 150 KM przebieg 190 tysięcy, od jakiegoś czasu zauważyłem ze podczas jazdy w zakresie obrotów 1000-2000 auto okresowo traci moc i obroty, trwa to kilka sekund.

Po odpuszczeniu pedału gazu i ponownym wciśnięciu wszystko wraca do normy.

Czasem wyświetla się błąd "usterka elektroniczna" który po chwili sama znika.

Zauważyłem też ze sytuacje te występują gdy temperatura otoczenia ma powyżej 10 stopni celsjusza, w zimne dni nie było żadnego problemu.

Ogólnie auto przyspiesza bez problemu i moc jest, za wyjątkiem tych okresowych objawów.

Auto jest użytkowane w cyklu miejski, jak go przegonie po autostradzie to na jakiś czas problem ustępuje. W czym może tkwić problem: EGR, potencjometr gazu?

Czy polecilibyście kogoś w Katowicach do którego mógłbym oddać auto na diagnostykę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Widzę ,że mam ten sam problem. Auto nagle w czasie jazdy wyświetla komunikat ,,uszkodzenie elektroniki,, i kiedy lekko dotknę pedału hamulca komunikat gaśnie. Zauważyłem też chwilowy brak przyspieszenia jakby się zadławił poczym wszystko wraca do normy. Może ktoś poradzi bo jakoś dojechałem właśnie na Węgry i nie wiem co mnie czeka w drodze powrotnej do kraju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Postaram się zerknać.

Pozdrawiam

 

Dodano: 21 paź 2016 - 14:44

Trochę czasu minęło od mojego ostatniego postu,może dlatego ,że nie użytkuje aż tak często tego auta bo mam drugie :)

W końcu jednak dzisiaj kolega podpiął się z kompem i wyszły takie błędy:

 

DF 002 (obwód czujnika wysokości przód)

DF 645 (reg. położenia przepustnicy pow. dolot.)

DF 165 (obwód czujnika pozycji pedału gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!