Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne tarcze - numer katalogowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagwozdkę.

Sprawdzałem w dialogysie, jaki jest nr katalogowy tylnych tarcz.

Wg dialogysa, ten nr to 77 01 207 823

Numer ten jednak dotyczy tarcz bez łożysk (nr łożyska to z kolei 77 01 208 058).

W moim samochodzie natomiast tarcze to podobno jedna całość z łożyskami (i tak je sprzedają w serwisie - za 747zł komplet na oś).

 

Chciałbym kupić coś tańszego, niż rzeczone tarcze z ASO - ale nie mogę znaleźć zamienników.

W intercarsie mają możliwość sprawdzania części po nrze katalogowym, ale ten numer ktory im podałem jakoś im się nie podobał - twierdzili, że to chyba nie to.

Mieli jakieś tylne tarcze do megane (SKF), będące całością z łożyskami, ale do meganeI (?).

 

No i tak na prawdę sami nie byli pewni, jakie to mają być tarcze :P

 

Poradźcie, jaki jest ten nr katalogowy tylnych tarcz.

Ew. podajcie jakieś zamienniki mająca choć trochę bardziej ludzką cenę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa...

Faktycznie - jest tam trochę zamienników.

Ale wygląda na to, że są bez łożysk (?).

Dalej - widać tarcze brembo, a w paru różnych intercarsach zapewniano mnie solennie, że brembo na bank do mojego megana tarcz nie robi.

O co chodzi? :P

 

Nie chciałbym kupić czegoś, co potem nie będzie pasować - tanie to jednak nie jest.

A ludziki z intercarsa jak dotychczas były zawsze w miarę zorientowane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grissley, ja kupilem we wtorek w serwisie renault w Baden w Austrii tarcze razem z lozyskami i pierscieniem ABS-u plus klocki hamulcowe za 210€ (720zl) za komplet!!! W orginalnych opakowaniach renault.Dlaczego u Ciebie jest tak drogo??? A swoja droga kupowanie tarcz do tylu w elementach mija sie z celem,pozniej jest troche roboty z wprasowywaniem lozysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grissley, ja kupilem we wtorek w serwisie renault w Baden w Austrii tarcze razem z lozyskami i pierscieniem ABS-u plus klocki hamulcowe za 210€ (720zl) za komplet!!!

 

No to u nas jest 747zł - czyli podobnie.

Ale ja bym wolał jakiś tańszy zamiennik - trochę lipa dawać za tylne tarcze 2x więcej, niż za przednie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja bym wolał jakiś tańszy zamiennik
Widzialem na stonce intercarsa tansze ale sa bez lozysk,trzeba sobie samemu na prase skoczyc.Jezeli masz jakies pojecie o tym to moze sam sobie zrobic,jezeli tak jak ja tylko mgliste, to lepiej kupic juz gotowe.
trochę lipa dawać za tylne tarcze 2x więcej, niż za przednie
Tak,tylko tylnie zmieniasz 2razy rzadziej niz przednie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo podobnie... tez przy podobnym przebiegu musialem zmienic bo od wewnatrz byly calkiem wytarte i jedna sie skrzywila (co powodowalo bicie na kierownicy przy hamowaniu)

 

w mojej MEG nie bylo oslon metalowych na tylne tarcze (nie wiem dlaczego) w serwisie stwierdzili ze to przez to syf sie latwiej dostaje do zaciskow itd. itp. - ale jakos mi sie wierzyc nie chce... bo ta oslona nie zabezpiecza zaciskow tylko sama powierzchnie tarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!