Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane CC dwa błędy 1.6 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis miałem okazje podpiąć auto podpiąć ppd komputer, wywaliło dwa błędy.

DF119 - camshaft sensor signal, camshaft tooth event or tooth is missing. Czyżby trzeba było wymienić ten sensor ? Generalnie auto zachowuje sie normalnie.

 

DF624 - UPC multiplex connection, can connection fault. Sterowanie radiem z kierownicy nie działa, czy ma to jakieś powiązanie z ta instalacją?

Edytowane przez Sajgon1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniać czy nie... zależy jeszcze od jednego czynnika który pomija wiele osób. Osoby podpinające nie zawsze mówią czy dany błąd jest błędem stałym/obecnym czy też jak by to powiedzieć byłym/nie obecnym, wystąpił raz lub kilka razy. Jeżeli nie da się skasować danego błędu lub zaraz ponownie się pojawi - znaczy że jest obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się skasować tych dwóch błędów. Już sprawdzałem.

 

Dodano: 10 maj 2016 - 21:46

A co z tym drugim błędem ? Ktoś wie co może być przyczyną ?

"DF624 UPC multiplex connection, CAN connection fault"?

 

Dodano: 10 maj 2016 - 21:47

Może wyczyścić moduł? I pomoże ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Żeby nie tworzyć nowego tematu napiszę tu.

Samochód: Renault Megane II ph II silnik 1.6 16V benz. symbol: K4M 813

Ostatnio zauważyłem znaczny spadek mocy (zamula) szczególnie przy ruszaniu lub nagłym rozpędzaniu, pedał gazu działa jakby z opóźnieniem.

Nie mam dostępu do clipa, więc skorzystałem z MaxiEcu za pomocą Elma znalazłem tylko dwa błędy DF080 i DF624.

Akurat byłem przed wymianą rozrządu. Po wymianie rozrządu poprawa w dynamice jazdy jest ale nie znaczna.

Błąd DF080 zniknął :) pozostał tylko błąd w module silnika o symbolu: DF624 według opisów znalezionych w internecie to komunikat połączenie multipleksowe UPC, usterka szyny.

Nie wiem czy to poprawna interpretacja tego błędu. Odczyt MaxiEcu za pomocą elm.

Czy ma ktoś pomysł jak znaleźć usterkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!