Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak zasilania przy radiu


Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim. Mój problem wygląda następująco:

<><><><><><><><><><><><><><>

Od dłuższego czasu "niekiedy" wyłączało mi się radio i zazwyczaj się włączało po chwili krótszej albo dłuższej.

Sprawdziłem na innym radiu i problem był ten sam. Tak sobie jeździłem, aż tu nagle coś kliknęło (zapewne bezpiecznik) i radio przestało działać.

Co najlepsze przestała migać kontrolka alarmu oraz staje zegarek gdy nie ma kluczyka w stacyjce.

<><><><><><><><><><><><><><>

Sprawdziłem bezpieczniki na listwie i co najlepsze wszystkie są OK. Bezpiecznik w radiu też jest OK.

Zdesperowany zacząłem szukać problemu głębiej i odnalazłem bezpieczniki obok akumulatora - niestety nie sprawdziłem wszystkich bo nie mam miernika

a wyciągać nie będę bo boje się, że lista nie przetrwa.

Bezpieczniki które są obok przekaźników też są OK.

<><><><><><><><><><><><><><>

Tak więc pojawia się pytanie, które bezpieczniki (/przekaźniki ?) są odpowiedzialne za zasilanie radia oraz alarmu?

Dodam, że wszystko inne działa - zapalniczka, nawiew, światła itd. (nie mam żadnych el. szyb, lusterek, szyberdachów czyli te rzeczy też mogłyby być powiązane

z moim problemem).

<><><><><><><><><><><><><><>

Gdzieś wyczytałem, że są bezpieczniki schowane w kokpicie - jestem gotowy je odnaleźć tylko piszcie gdzie są i czy to się opłaca.

<><><><><><><><><><><><><><>

Czekam na pomoc ! :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki masz w module komfortu przy lewej nodze pod klapką. Zasilanie radia masz na 3 plusach stały, po zapłonie, po włączeniu oświetlenia sprawdź też czy radio ma dobrą masę. Wszystko prześledzisz w wtyczce.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zawiódł jeden z bezpieczników (ten od radia był OK). Co najlepsze napięcie na kablach było odpowiednie, a radio i tak nie działało, po wymianie bezpiecznika wszystko gra. Także zakładanie nowego tematu było bez sensu no ale skąd mogłem wiedzieć. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!