Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenica II - którego wybrać


sufix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zamierzam zakupić scenica II z LPG i teoretycznie to tyle w temacie.

W praktyce zastanawiam się którą opcje wybrać - czytałem, że najlepszą wersją jest ta 2.0, gdyż jest najmniej awaryjna...

Prosiłbym o jakieś sugestie na co warto zwrócić uwagę i którą wersje najlepiej kupić. Jest jakaś różnica między grandem, a standardową wersją prócz tych kilku cm i dodatkowych miejsc dla pasażerów? Jak wygląda kwestia tej całej dwumasy, KZFR i z czym to się może wiązać? (prosiłbym o wyrozumiałość, pomimo tego, że już prześledziłem pewne wątki na forum to i tak za dużo mi to nie daje, gdyż jestem strasznie "ciemny" jeśli chodzi o motoryzację).

W kwestii przebiegu czy przykładowo 220-240k, to dla takiego auta jakiś duży wynik i czy opłaca się je kupować?

Oraz jak wygląda kwestia hamulca ręcznego - wersja automatyczna. Widziałem kilka tematów, w którym użytkownicy skarżyli się, na to, że potrafi on sprawić niezłe kłopoty.

Generalnie chciałbym wydać na auto około 14k - chyba znajdzie się coś sensownego w tej cenie?

PS: prefix wybrałem taki, a nie inny z racji braku możliwości zostawienia pustego pola...

 

Prosiłbym o pomoc z Waszej strony i jeszcze raz prosiłbym o wyrozumiałość, gdyż motoryzacja to dla mnie czarna magia.

Za wszelkie odpowiedzi bardzo serdecznie dziękuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Różnica między SII a GSII to większy rozstaw osi (zauważalnie więcej miejsca w 2. rzędzie), dłuższy tylny zwis czyli zauważalnie większy bagażnik. W odczuciach Grand jest przyjemniejszy w jeździe, cięższy, jakby bardziej majestatyczny. Manewruje się podobnie obydwoma, trzeba tylko brać trochę poprawki na sam rozmiar samochodu. Dla mnie Grand jest praktyczniejszy dzięki większemu bagażnikowi, ale Scenic którym jeździ żona testament pomieści wiele, ale jednak trochę mniej.

 

2. Dwumasa? A mam ją w 2.0T? Nie wiem, przy przebiegu 200000 km. mam oryginalne sprzęgło i nic nie wskazuje na to żeby domagało się zmiany.

 

3. KFZR. Tak, wymieniam przy okazji wymiany rozrządu. Może sprawiać problemy jeżeli ktoś leci po taniości i go nie wymienia. Podobnie jak pompą wody, można sobie odpuścić ale czy warto?

 

4. Automatyczny ręczny. Przy 196000 km. dał znać o sobie, musiałem regenerować moduł. W samochodzie żony (niecałe 130000 km. wywalił błąd 1 raz). Oba samochody użytkowane na codzień, w zimię przy dużych mrozach też trzymane na zewnątrz, ręczny nigdy się nie postawił z powodu zimna.

 

Krótko podsumowując: zadbany nie będzie sprawiał problemów, optima swojego 2.0 16v sprzedał z przebiegiem sporo ponad 300000 km. I sporą część tego przebiegu na lig. Zdaje się se sprzedał bo mu się znudził... mój powoli też mi się nudzi, bo najmarniej 100000 km. jeszcze przejeździ bez dużych nakładów. Nawet turbina nie daje o sobie znać.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizza, wielkie dzięki za odpowiedź.

Z Twojej wypowiedzi wychodzi, że generalnie lepiej brać granda. Zastanawiam się czy szukać auta z gotową instalacją LPG, czy może lepiej kupić w benzynie i założyć ją samemu = zlecić to komuś. Czy jest to gra warta świeczki? Generalnie, to samochodem dużo nie jeżdżę, przez rok jestem wstanie zrobić może coś koło 8-10k km, nie mniej jednak mam zamiar wybrać się scenikiem na wyspy, więc kilka tysięcy dojdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takich przebiegach odpuściłbym gaz, ale mam awersję do tego typu paliwa :-) Jeżeli planujesz instalację to moim zdaniem lepiej zakładać samemu u sprawdzonego gazownika w okolicy, tak żebyś nie miał niepotrzebnych podróży na serwis czy regulacje. Nie wiem czy inwestycja w instalację Ci się zwróci-nie podałeś ile czasu planujesz mieć ten samochód. Przelicz orientacyjny planowany czas i przebieg jaki tym samochodem zrobisz, średnie spalanie 2.0T jakim jeżdżę 5,5 roku to 9,5-10,5 l/100 km. Policz orientacyjne spalanie gazu, cenę dobrej instalacji i sam zdecyduj czy się opłaci. Mnie by się pewnie opłaciło, ale to co pisałem, nie lubię gazu, przez problemy i nieznajomość tematu się zraziłem.

 

Co do tego czy lepszy Grand czy zwykły: nie zarejestrowałem czy pisałeś w ile osób planujesz jeździć i według tego zdecyduj. Przymierz się do obu opcji. Ją już teraz w składzie 2+2 nie wyobrażam sobie jeżdżenia krótkim, ale po prostu zadek przywykł mi do wygody i rozmiar bagażnika rozpuścił że lubię moc dużo przewieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie też wolę wygodę i przestronność, a biorąc pod uwagę gabaryty granda, to nie są one jakieś kosmiczne - bagatela 9cm dłuższy i 11cm szerszy względem poprzedniego auta. Wydaje mi się, że raczej tego nie odczuje. Co do składu, to szczerze mówiąc w przypadku granda miałem zamiar od razu wymontować dodatkowe 2 siedzenia (czytałem, że da się to zrobić) z tej racji, iż nie będą one wykorzystywane, a dzięki temu zyskam dodatkowo przestrzeń w bagażniku jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSIIphII (czyli po II połowie 2006 r.) był w wersjach 5 i 7 miejscowych. Wymontowanie foteli nic by Ci praktycznie nie zmieniło. W wersji 5 miejscowej (jaka mam) zamiast dwóch dodatkowych foteli są pod podłogą bagażnika 2 płaskie kuwety gdzie wchodzi trochę szpeju, ale trzeba umiejętnie poukładać. Bagażnik przy normalnym ustawieniu foteli to chyba 533 l. i do tego możesz pakować w górę. W efekcie mieści się bardzo dużo, oczywiście są inne samochody gdzie zmieści się więcej, na moje potrzeby jest OK, ale następny chyba będzie miał jeszcze większy bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizza 2.0T nie ma KZFR, a wyzej piszesz, że wymieniasz przy rozrządzie.

2.0 bez T ma KZFR

 

Też jeżdżę 2.0T i kupiony został po szczegółowym sprawdzeniu. Zabierałem się do niego jak do jeża. Oglądałem raz. Potem drugi + przegląd w ASO Renault, wróciłem do domu i dopiero za kilka dni zadzwoniłem czy jest jeszcze aktualny. Kupiłem i nie żałuję. Jeżdżę nim półtora roku(rok na LPG), sprawuje się świetnie.

Mam 7 osobowego, niby z tyłu nie dużo miejsca, raczej dla dzieci bądź ludzi do 160cm, ale parę razy już się przydało - fajne bo nie trzeba gonić drugiego samochodu i kierowcy;)

 

Często jeździmy do teściów 2+1 bagażnik prawie zawsze pełny. Wiadomo taki wypad 550km w jedną stronę to nie mała wyprawa. Łóżeczko turystyczne, wózek, ubrania dla małej i dla nas, do tego zabawki i inne graty wszystko zawsze się mieści pod roletą(co cenie bo w razie "W" nic nie poleci na głowy pasażerów).

 

Jeżeli chcesz granda to 1.6 będzie zdecydowanie za słaby na dłuższe trasy.

Edytowane przez Fyox
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mam zamiar zakupić 2.0 ewentualnie 2.0T. Chciałbym opcję z LPG, ale jak trafi się jakaś ciekawa oferta w rozsądnej cenie, to brałbym bez instalacji - najwyżej założyłoby się ją później, jak budżet pozwoli. Swoją drogą ile średnio może trwać zakładanie takiej instalacji? Szukałem informacji o cenach to wychodziło coś koło 3k, ale co do czasu montażu nie znalazłem nic szczegółowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizza 2.0T nie ma KZFR, a wyzej piszesz, że wymieniasz przy rozrządzie.

2.0 bez T ma KZFR

 

o KFZR pisałem w kwestii 1.6 16V jaki tez mam i jak w nim wymieniam rozrząd to od razu robię KFZR. Może zrobiłem skrót myślowy i niejasno wyszło, chodziło mi że jeżeli wymienia się rozrząd i silnik ma KFZR to odpuszczenie jego wymiany jest moim zdaniem działaniem z kategorii wycierania d**y szkłem....

 

Mój 2.0T jest u mnie już 5,5 roku oraz niemal 130000 km. pod moimi rządami. Silnikowo nic się nie dzieje, nie działo, inne rzeczy dawały mi trochę do wiwatu (klimatyzacja, przekładnia kierownicza, sanki pod silnikiem).

 

Fyox nie pogniewaj się, ale roleta zbyt dużo Ci nie zabezpieczy familii przy ewentualnym W. Mój wyjazd na wakacje to 2+2, bagażu po dach za siatką i rowery na haku ;)

 

sufix zajrzyj później na PW.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazami się, nie mam o co;)

Też mam siatkę i póki co nie używam. Wiesz zawsze lepiej pod tą roletą niż jakby miał być zaraz przy głowie jak się widuje na polskich drogach ludzi zapakowany;)

Dlatego wcale nie żałuję, że mam granda bo jednak bagaznik jest trochę większy niż w zwykłym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a wiecie może jak wygląda sytuacja z tym montażem LPG - średni czas oczekiwania?

Zastanawiam się jeszcze, jak wygląda montażu zbiornika pod autem :unsure:. Dotychczas spotkałem się tylko z opcją w kole zapasowym, oraz butlą bezpośrednio w bagażniku (ale to już są chyba jakieś stare instalacje, czy nie?).

Swoją drogą, ma ktoś jakąś wiedzę na temat komisu DUDKI? Wydaje mi się, że był ten temat chyba gdzieś poruszany na forum, ale nie bardzo mogę go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że pisałem coś o samochodach z tego komisu (DUDKI), jakieś wątpliwości miałem. Generalizować nie będę, ale jakoś czasem za ładnie wszystko wyglądało a ogłoszenia do oceny wklejały kolejne zainteresowane osoby.

 

Montaż butli GSII będzie w miejscu koła zapasowego, winda koła nie jest do tego chyba potrzebna, więc brak koła w wyposażeniu nie powinien mieć wpływu na instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeżeli chodzi o komis Dudki k. Kutna to radze omijać szerokim łukiem, nie ma tam dobrych samochodów, polep polepem pogania. Mogę ewentualnie podjechać i sprawdzić mam do nich 25km. Wstawcie linka z autem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megii2, jeśli byłaby taka opcja to byłby bardzo wdzięczny za ewentualną pomoc.

Mam jeszcze pytanie co do tego całego VIP Service. Z filmów na YT wychodzi, że ta gwarancja taka wspaniała i co to nie oni, panowie się wypowiadają, że byle kogo do partnerstwa nie biorą, no ale skoro zdarzą się w takim komisie różnego rodzaju niespodzianki na szerszą skale, to chyba jest w tym jakiś haczyk?

Czy może naprawdę ta gwarancja to taka super opcja, że nic tylko brać i o nic się na martwić, bo jak się coś rozleci to jest przecież vipservice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!