Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile spala paliwa wasza Renia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ma Grand Scenica II, rocznik 2004, silnik 1.6 K4M 782 .

Całkiem nie dawno jechałem kilkaset kilometrów autostradą i wyszła mi dość duża średnia.

Zatankowałem do pełna przed Warszawą na A2 i dotankowałem się do pełna przed Szczecinem na S3. W aucie były trzy osoby dorosłe typowej wagi oraz czworo dzieci . Na dachu miałem kufer o opływowych kształtach. W nim jakieś 30-40 kg zawartości. Na autostradzie jechałem z prędkością

120-130 km/h max. Ciśnienie w oponach sprawdzone i 2,5 bara na każdym kole. Średnie spalenie wyszło mi 9,1 litra, nie z komputera ale realne. Wydaje mi się , że to trochę za dużo ale może te typy taką mają . W tamtym roku w tym samy składzie ale z większą wagą jechałem do Chorwacji i komputer w aucie pokazywał mi średnie spalanie na autostradzie 7,6-7,8 l/100km . Nie sprawdzałem po litrach z tankowania. Wiem,że te kompy raczej zaniżają wskazania. Co myślicie ?

Może to normalne czy szukać jakiś usterek. W tej chwili auto jest w naprawie u mechanika na inną usterkę i wiem że sprawdzał go rasowym testerem diagnostycznym i nie wykazywał żadnych błędów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 tyś, tzn. tyle na liczniku. Ja jestem 3 właścicielem. Pierwszy właściciel zakupił go w salonie w moim mieście, późnij sprzedał swojej siostrze a ona mi. Więc, hgw. czy był kręcony :rolleyes:

Edytowane przez Bravo8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 nie należy do prymusów w ekonomii paliwa ;) Ja Meganką z 1.6 po autostradzie (2 osoby bez bagażu) jadąc ok 120km/h robie 7,5-8,0. Zakładając że jechałeś pod dużo większym obciążeniem i po prostu większym autem jestem w stanie uwierzyć w takie spalanie. Ten motor jest ekonomiczny do 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!