Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śmierdzi z nawiewów-prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Śmierdzi z nawiewów-zapach stęchlizny. Przy włączonej klimie po ok 2 minutach jazdy zjawisko ustępuje nie wydziela się nieprzyjemny zapach. Wykonałem dezynfekcję klimy w zakładzie zajmującym się obsługa klimatyzacji. Wymieniłem filtr kabinowy, dezynfekowałem nawiewy przy pomocy preparatu z rurką, no i użyłem jeszcze preparatu typu "granat". Nic to nie dało, dalej z nawiewów wydziela się nieprzyjemna woń. Co z tym zrobić? Proszę o pomoc. Dodam, że nie wykonywałem chyba tylko ozonowania.

Edytowane przez aston76
Przeniesiono do odpowiedniego działu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie też warto zrobić. Czy to zapach typowy dla zagrzybionej klimatyzacji ? Może gdzieś w okolicach wentylatora jest jakieś obce ciało, np zdechła mysz ? Kolega miał taką sytuację zaskakującą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze raz, jak nie pomoże to jeszcze raz, albo zmień fachowców.

Typowy smród zapuszczonej klimy, pojawia się właśnie po wyłączeniu sprężarki i ciepłym parowniku, jak chłodzi nie śmierdzi niestety.

Jak parownik jest mocno zagrzybiony, potrzebny jest mocny środek w koncentracie, dostępny w sklepach z chłodnictwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej piszą: zapuszczona klima. Niestety mało kto zna zasady użytkowania: zanim wyłączymy auto wyłączamy klimę ale nie wyłączamy nawiewu. Trzeba pzredmuchać system i po paru minutach dopiero możemy wyłączyć wszystko. Ponadto minimum raz w roku robimy ozonowanie, nie wpuszczamy w system żadnych pianek, środków w aerozolu. Mie warto żałować 100-150 zł za taką czynność w dobrym serwisie, ponieważ grzyby, które później wdychamy są rakotwórcze. Od lat tak robię i w życiu nawet w autacie żony, które miało 7 lat nie było nieprzyjemnego zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wykonalem jeszcze raz odgrzybianie klimatyzacji(preparat Tectane wpuszczany w miejsce filtra kabinowego) oczywicie filtr ponownie wymienilem do tego zrobilem ozonowanie.Mimo tych zabiegow po uruchomieniu auta i przejechaniu niewielkiego dystansu tj.ok 3km z nawiewow czuc nieprzyjemny zapach stęchlizny.Po wlaczeniu klimy powietrze jest normalne.Ma ktos jakis pomysł jak pozbyc sie tego przykrego zapachu?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zwykłe popularne środki do klimy, to są dezodoranty.

Miałem kiedyś zapachy w Vectrze, to mi kumpel przyniósł z firmy środek do klimy, do parowników ale silny, w koncentracie, przez 2 dni potem jeździłem z otwartym oknem :mrgreen: , ale grzyb padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silne tzn.jakie?preparatem Tectane odgrzybiali mi w Norauto.Moge prosic o konkrety jakiego srodka uzyc?po tectane tez czuc bylo ok 2 dni zapach "chemii" po czym powrocil stary nieprzyjemny zapach

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ostatnio odgrzybiałem spirytusem rozcieńczonym do stężenia około 70% (najlepiej bierze zarazki) - psikałem spirytusem parownik z obu stron (butelka z rozpylaczem) i czyściłem go ręcznie zakrzywionym pędzelkiem, wcześniej dokładnie odkurzyłem wnękę filtra - efekt dobry i niedrogi, dziś byłem nabić klimę - cała procedura 70zł

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Problem zdiagnozowany i rozwiązany.Oczywiście nie był to jak wszyscy twierdzili efekt "zagrzybiałej klimy" bo ileż razy można odgrzybiać i ozonować.Problemem przykrego zapachu z nawiewów okazały się zapchane kanały odprowadzające wodę z podszybia.Obydwa były zapchane a stojąca tam woda podciekała do komory silnika.Moczyła w ten sposób ( nie znam fachowego terminu dla tego elementu) tą część jakby z tektury która chyba wygłusza i izoluje komorę silnika.Ta po nasiąknięciu zwyczajnie śmierdziała i zaciągane powietrze przy włączonym nawiewie trafiało do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!