Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[2.0 16V 135KM] Usterka ładowania akumulatora, wymiana alternatora nie pomogła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

Na końcu trasy w Grand Scenicu zapaliła się kontrolka "Usterka ładowania akumulatora". Wyłączyłem wszystkie odbiorniki i udałem się do warsztatu. Diagnoza, zupełny brak ładowania - alternator do wymiany. Po wymianie alternatora wszystko wyglądało ok, napięcie prawidłowe. Niestety po kolejnej trasie (ok. 100 km) kontrolka zaświeciła się kilka razy, po czym zgasła, ale po kilku kilometrach zaczęła świecić już na stałe. Przejechałem z brakiem ładowania ok. 80 km, ale co najdziwniejsze pod sam koniec trasy po zatrzymaniu się na skrzyżowaniu wyrzuciło błąd hamulca postojowego (ten był już wcześniej) i co dziwne w tym samym momencie zniknęła kontrolka ładowania akumulatora. Podpięcie pod miernik - wszystko jest ok. Po krótkim postoju - ok. 20 minut po włączeniu silnika kontrolka pojawiła się znowu - podpięcie pod miernik - brak ładowania.

 

Jak myślicie co może być przyczyną? Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Z tego co wyszukałem na forach, przyczyną może być:

- regulator napięcia alternatora - czy takie objawy mogą na to wskazywać?

- sprzęgło alternatora - jednak nie mogę nigdzie znaleźć takiej części do silnika 2.0 16V 135 KM, więc możliwe, że do tego silnika nie ma to zastosowania, wiecie coś na ten temat?

Gdzie szukać jeszcze przyczyny?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli alternator jest nowy to i raczej regulator będzie nowy, chyba że ktoś przełożył stary. Jeżeli regenerowany altek to może być różnie, z używką podobnie. Do sprawdzenia jeszcze okablowanie.

Przy tym silniku raczej jest zwykłe koło w alternatorze bez sprzęgiełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!