Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
BUDZIKKK

Megane I phII Jak wymienić filtr powietrza 1,6 16V

Recommended Posts

BUDZIKKK    0

Czy możecie mi powiedzieć w jaki sposób wymienić filtr powietrza w Meganie z 99r.

Dodoam że już miałem wykręconą obudowę tego filtra lecz w żaden sposób nie mogłem jej z tamtąd wyciągnąć. W górę za mało miejsca w bok z kolei przeszkadzał mi jakis przewód z metalowym zabezpieczeniem.

Vivaldi    2

wykręcasz dwa wkręty od góry filtra , i obudowa ładnie składa się w prawo (w stronę lewego nadkola,w stronę kierownicy). U dołu trzyma się na wąsach plastikowych. Mowa o filtrze powietrza do silnika, nie kabinowy oczywiście.

BUDZIKKK    0

Właśnie tu jest problem, owszem składa sie w ta stronę ale i tak niechce z tamtąd wyjść. Czyli ten filtr trzeba wymieniać w tej malutkiej dziupli za silnikiem???

Vivaldi    2

tak w tej malutkiej dziupli :P :P trafne :P , użyj niewielkiej siły a ząbki wyskoczą i zdejmiesz pokrywe dziupli :P , wsadz głowę za silnik a dowiesz się wszystkiego.

Bebol    0

Witam!! Dziś ja również zabrałem się za wymianę filtra powietrza i także miałem problem z wyciągnięciem tej obudowy bo przeszkadzał wąż od serva. Udało mi się jednak go włożyć bez wyciągania obudowy, ale nie jestem pewien, czy dobrze to poskładałem bo jak włożyłem filtr w tą ściąganą obudowę to ta pomarańczowa guma nie do końca się schowała w obudowie. I jak skręcałem to razem, to te obudowy nie dolegają idealnie do siebie (widać pomiędzy nimi tą pomarańczową gumę od filtra). Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy tak ma być? Pozdrawiam!!

tg588    0

Bebol - jest ok. też tak mam, a filtr zakładali mi w ASO. Fakt że jest problem ze zmianą filtra, bo ciasno, ale jak się pokombinuje to wejdzie. Po odkręceniu wkrętów można pociągnąć do góry to wyskakuje z dolnych plastikowych zawiasów i jest już łatwiej.

Bebol    0

To dobrze dziękuję za odpowiedź!!

PS. Mechanik mi mówił, że wszystko jest dobrze złożone, jak te dwie obudowy w miejscu, gdzie znajdują się śruby są na równi (na takim samym poziomie). Pomarańczowa guma robi za uszczelkę. Pozdrawiam!