Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Łożysko albo opony. Ja miałem tak powyżej 60 km/h, potem powyżej 40 km/h i pojechałem do mechanika. Sprawdził łożyska etc, są w normie, inne rzeczy też, więc pewnie to opony. Pojechałem na ich wyważenie, bo są nowe, a niektórzy mówią, że warto wyważyć ponownie po pierwszych 1000 km (wg mnie bzdura, ale w związku z dźwiękiem wybrałem się). Sprawdzili i jedna felga była bardziej skrzywiona, pozostałe tylko delikatnie. Dałem na prostowanie (po znajomości 400 zł) i powoli dźwięk ustaje, bo to opony zaczęły ząbkować. Sprawdź u siebie opony od wewnętrznej i zewnętrznej strony, bo może to one są winowajcą. Ja po cichu liczę, że jak pojeżdżę dynamiczniej w łukach, to się uspokoi to, bo z każdym kilometrem jest już tylko lepiej.

Ale oczywiście może to być też łożysko. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łożysko to przestanie wyć w zakręcie a właściwie na łuku gdzie dojdzie do przechyłu samochodu przy danej prędkości przez dłuższą chwilę (przechył w prawo lub lewo). Jeżeli to łożysko tył to raczej wymień komplet tarcz tył i do tego nowy komplet klocków. Jeśli opony, podmień koła na inny komplet, jak nie masz to pożyć od kogoś na podmiankę na jedną przejażdżkę.

Może wyć jeszcze skrzynia/napęd...

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dośc solidnie wyje, megane III 1.6 coupe...

Nie ma znaczenia czy jadę z załączonym biegiem czy na luzie, aczkolwiek wycie jest większe przy mniej obciążonym silniku ( w niższym zakresie obrotów).....

I teraz powstaje pytanie czy uszkodzona skrzynia (łożyska itp) wyłaby podczas jazdy na luzie... Wstępnie łożyska można wykluczyć gdyż dźwięk się nie zmienia podczas pokonywania zakrętów, opony również-na zimowych wyło identycznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wyć i na luzie. Są łożyska które mimo wszystko pracują. Może być łozysko półosi itp.

Na forum silnika 1,4 jest podobny wątek, widać chyba że to przypadłość bardziej powszechna.

U mnie też lekko wyje w zakresie 60-80 bez względu na opony, bieg czy luz. Przestaje przy przyspieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie lewe łożysko na tyle (najczęściej tył ale niewykluczony przód!). Jeśli tarcze są OK to warto pomyśleć o wymianie samego łożyska ale jeśli już im bliżej niż dalej to proponuję wymianę kompletu tarcz na nowe z nowymi klockami. Kwestia kalkulacji co i za ile. Podnosząc go na podnośniku i kręcąc kołem można sprawdzić czy też szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przestaje/nasila sie przy skręcie to jest szansa że to któreś z łożysk kół.

Najlepiej jak tył bo do wymiany z tarczami przy okazji. Ale czy przestawałby przy dodaniu gazu?

Auto do góry i pokręć kołami, może któreś da znać o sobie.

Sprawdzę, jak to wygląda u mnie i czy zmniejsza się przy skręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!