Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z przejściem na LPG


cubus1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule- przy porannym rozruchu potrzeba przejechania ok 10 km i kilkukrotnego przełączalnia z benzyny na LPG, żeby auto zaczęło jechać na gazie. Słychać zawór przy butli ale niestety silnik gaśnie. Membrany wymieniono, filierek wymieniono. Czasami po wyłączeniu silnika po trasie ok 70km i ponownym odpaleniu nie chce przełączyć na lpg, nie pomaga wzrost obrotów do 4000. Parownik ranzi lendo SE81 z silnikiem krokowym HOLENDER w Polsce gazownicy szybciej zamykają klapę silnika niż otwierają widząc te instalacje

scenic 1,4 16V 2000

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nic "złego"się nie dzieje . Przyśpieszenie i jazda OK

Dziś nawet rozebrałem parownik. I oczywiście czysty wszystkie kanały drożne, cewka i zawór przy parowniku działa . Membrany wymieniono rok temu OK, kapilara drożna.

Jutro sprawdzę korkowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temperatura, silnik musi osiągnąć daną temperaturę żeby przełączyć można było na LPG, może coś ci się przestawiło skoro mówisz że wszystko już prawie sprawdziłeś.

Gdybyś miał coś z np filtrem to tracił by moc albo coś w tym stylu.

A masz instalację taką że musisz prze gazować żeby się przerzucił czy możesz też odpalać na gazie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Instalka do przegazowania.- ok 2000 obr/min i przeskakuje

Okazało się ze krokowiec od parownika do silnika ma problemy z ruszeniem (szczególnie porannym).

Po odłączeniu i podłączeniu wtyczki przeskakiwała na gaz i działał ale założyłem śrubę. I dziś rano przełączył bez problemu.

Pokombinuje z krokowcem albo zostawię śrubę ---tylko ta regulacja i zobaczę za kilka kilometrów :?:

 

Dodano: 02 cze 2016 - 16:18

Problem na razie ustąpił śmiga na LPG przełącza spalanie w granicach 8l tak jak na krokowcu i nawet chyba trochę żwawszy

Co prawda raz mi zgasł :angry: :angry: (kręcił i nie odpalał) i odpalił dopiero po ok 10 min postoju ( trzeci dzień OK) ale to już chyba problem na inne forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!