Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przepalanie żarówek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc. Mam Scenica 1,6 16v od maja 2006r. Do tej pory wymieniłem 4 żarówki świateł mijania z lewej przedniej lampie i tylko w niej. Czy to aby nie za często. Poza tym mechanik, który oglądał ostatnio auto stwierdził że delikatne drgania na wolnych obrotach mogą być spowodowane chwilowym odłączaniem jednego cylindra. Czy te dwa zjawiska mogą być jakoś powiązane. Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, pozwolę się podpiąć pod temat i nieco go odkurzyć. Problem z przepalającą się od pewnego czasu lewą żaróweczką H-7. Co założę i uruchomię auto to "pyk" i po zawodach. Megi użytkuję rok i do tej pory wymieniłem już z 2 razy żarówki ( nie licząc tego ostatniego przypadku) w obydwu lampach ale to mnie nie zdziwiło bo czytałem iż to raczej "norma" w naszych Reniach, natomiast te ostatnie wybryki to już mi dały do myślenia - 3x H7 w ciągu tygodnia. I tak, jak wymienię i uruchomię motor niby wszystko OK. Natomiast gdy np: mam gdzieś jechać za kilka godzin lub następnego dnia, uruchamiam silnik a żaróweczka w tym momencie się przepala. Dodam że światełka ustawione w automat. Może Wy drodzy koledzy mieliście podobne problemy i udało wam się z tym uporać, ewentualnie wiecie w czym może być problem udzielicie koleżeńskiej informacji. Z góry dzięki i czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe odprowadzenie ciepła z reflektorów

Ja jeżdżę scenicem II już cztery lata i nie mam wielkiego problemu z odprowadzeniem ciepła z reflektorów. Owszem przepalały sie żarówki średnio co kilkanaście miesięcy (po zainstalowaniu SD2 przez półtora roku jeszcze żadna się nie spaliła) , ale nigdy trzy sztuki w ciągu tygodnia? Ł-y-s-y masz włączone automatyczne włączanie świateł po uruchomieniu silnika. Być może szwankuje regulator napięcia i w pierwszej fazie po uruchomieniu silnika podaje zbyt wysokie napięcie. To może palić żarówki, ale dlaczego tylko tę w lewym reflektorze?. Kupuj markowe żarówki i sprawdź napięcie ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchamiam silnik a żaróweczka w tym momencie się przepala

Moim zdaniem również w tym leży problem, a już na pewno jedna z przyczyn. Światła powinno się włączać po uruchomieniu silnika i ustabilizowaniu się napięcia. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu... Myślę, że nawet jakby Ci się bardzo spieszyło i musiałbyś NATYCHMIAST jechać autem, to jeżeli pierwsze 10 metrów przejedziesz bez świateł to nawet najbardziej... wiesz jaki... policjant nie powinien mieć o to pretensji ;-)

A co do lewego reflektora, to czy aby nie jest tak, że wiązka idzie od skrzynki bezpieczników najpierw do lewej lampy, a dopiero od niej do prawej? Bo jeżeli tak, to masz kolejny możliwy powód. Napięcie, zwłaszcza podczas krótkotrwałego udaru, wyższe będzie na żarówce lewego reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do lewego reflektora, to czy aby nie jest tak, że wiązka idzie od skrzynki bezpieczników najpierw do lewej lampy, a dopiero od niej do prawej? Bo jeżeli tak, to masz kolejny możliwy powód. Napięcie, zwłaszcza podczas krótkotrwałego udaru, wyższe będzie na żarówce lewego reflektora.

 

Nie ma znaczenia gdzie idzie i co idzie. Ja osobiście od kupna auta wymieniałem żarówki 1 raz, bo się przepaliły. A włączają się automatycznie i nie wyłączam ich wcale. Podejrzewam że kolega kupił jakiś chiński badzie i stąd te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!