Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych posiadaczy Meganki III. Moje autko z 2010 r. silnik 1,6 110 KM, przebieg 90 tys. Ostatnio zauważyłem, iż klimatyzacja (zwykła) nie chłodzi po zatrzymaniu pojazdu np. na światłach- 2,3 zmiany i oczywiście w korku (temp. zewnętrzna 24-26) . Po ruszeniu z miejsca po 100, 200 metrach jazdy zaczyna chłodzić. Na zimnym silniku, po wyjechaniu z garażu ładnie chłodzi, załącza się wentylator - czyli wsio ok. Filtr kabinowy wymieniony, klimatyzacja miesiąc temu napełniana (po raz pierwszy od nowości)- brakowało pare gram czynnika, wszystkie osłony silnika fabryczne. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Jaka ewnt. jest przyczyna tego "zjawiska"? Co najciekawsze, że ma w domu drugą Megankę ( córki) z takim samym silnikiem i klimatyzacją z 2013 r i klima w niej chłodzi jak szalona. Zauważyłem, iż wentylator w mojej meg III z 2010r chodzi o wiele ciszej, niż w tej z 2013r - tam sprawia wrażenie, jakby ktoś włączył odkurzacz.

Czekam z niecierpliwością na konkretne podpowiedzi szanownych kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że wentylator pracuje tylko na pierwszym biegu i może za słabo schładza skraplacz. Podczas jazdy powietrze samo przepływa przez chłodnicę klimatyzacji i pomaga wentylatorowi schłodzić czynnik chłodzący i klimatyzacja pracuje prawidłowo.

Po wyjeździe z garażu czynnik jest jeszcze chłodny, ma niższe ciśnienie i wystarcza pierwszy bieg wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 'aniewa" - to jest logiczne, też tak myślałem, ale mając do porównania 2 meganki, zwątpiłem. Tak jak napisałem, w mojej z 2010 wentylator pracuje ciszej-wolniejsze obroty, nie słychać go w kabinie jak się załącza. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek były wyższe i klima działała, w drugiej wentylator pracuje z jedną, większą prędkością niezależnie od temp. silnika - nie ma 2 biegu - przynajmniej ja tego nie zauważyłem, mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!