Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

antena dachowa do radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Próbowałem szukać w szukajce ale jakoś nie udało mi się. Jeśli powtarzam temat to przepraszam za lamerstwo.

Mam problem z anteną do radia a mianowicie z gwintem w gnieździe na dachu. Nie wiem jak mogę wymienić starą na nową antenę. Nie mogę zdjąć podsufitki ponieważ boję się że ją urwę a śrubek nie widzę. Może ktoś już coś takiego robił?

Mam Megane z 1998 roku do której jestem bardzo przywiązany i nie chcę jej "skrzywdzić".

Dziękuję za ewentualne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz ściągać podsufitki. wystarczy że wyciągniesz lampkę która oświetla kabinę i wtedy masz dostęp do śruby montującej antenę. lampkę wyciągasz podważając cienkim śrubokrętem jej wkład w ramce(przynajmniej u mnie jak lampkę mam taką jajowatą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hey,

maiłem keidyś ten sam problem bo złamnałem antene przy myciu.

sluchaj jak to zrobić:

mussz przesunąc ten element z czujką od zamka nentralnego w stone szyby - to sie przesuwa a nie zdejmuje. (lekko musisz podważyc)

jak to z suniesz, to kluczem torx 15 albo torx20 odkrecasz chyba 3 srubki,

wyjmujesz lampkę oświetlenia i finito <ok> dobierasz sie do anteny...

 

powdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ułamałem na myjni antenę i mam pytanie. Czy maszt antenowy w Renault Megane rok 96 jest wykręcany? Nie wiem czy w innych megankach jest identycznie. Bynajmniej próbowałem wielokrotnie, zawsze przyklejałem ją do dachu podczas mycia. Tym razem się taśma odkleiła. Czy ja po prostu mam taki feralny egzemplarz. (kupowałem używane auto więc może ktoś coś wymieniał)

Jeżeli jedyna droga wymiany to demontaż od strony podsufitki, to musiałbym kupować antenę wraz podstawą… Może da się to jakoś wykręcić i dokupić sam bacik na dach…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bat anteny jest wykręcany, ale czasami potrafi się zapiec i wtedy jest problem.

Zapytaj w ASO Peugeot'a są takie same jak w renufca, po za ceną. <ok>

Albo kup uniwersalną, lub wykorzystaj :( było już o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

pytanie ktos zadal ale odp nie ma. u mnie tez jest cos z antena i nie mam pojecia co. czy ktos wie jak kabel antenowy leci w aucie? podejrzewam ze w strone pasazera (tyle widzialem jak zdjolem lampke i immo) peweni w wzdluz pozniej w dol kolo szyby przedniej j jakos do radia. zna ktos bardziej szczegolowa droge? co mam rozebrac i na co zwrocic uwage? czy lepiej od razu kupic nowa antene i kabel? radio na 100% jest dobre wiec wada jest tam. wiec trza to rozkrecic i zobaczyc. prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przebiegu kabla to masz rację; po podsufitce, potem pod plastikiem słupka, pod parapet i do radia. Musisz sprawdzić złączki, tzn wtyczki, jedną masz przy antenie drugą przy radiu. Stawiam bardziej na tą przy antenie.

Aha teraz mnie się przypomniało, widziałem w sklepie motoryzacyjnym kabel do anteny z jednej strony było podłączenie do anteny a z drugiej do radia. 2 m kabla z wtyczkami kosztowało chyba 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge kupic kabel tylko co bedzie jesli to nie bedzie kabel tylko antena? i gdzie dokladnie leci ten kabel? chodzi mi o miejsce miedzy slupkiem a radiem. czy to jest pod szyba czy nizej? czy mozna sie do tego dobrac ze schowka czy cos z gory trzeba odkrecac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena to kawałek drutu i tyle. Co niby miałoby się tam popsuć? Zwykle uszkodzenie jest na kablu, po prostu gdzieś nie ma styku. Wyczyść połączenie antena-kabel, pooglądaj "złączkę" pod anteną, oczyść ją i ten styk pod anteną, obejrzyj wtyczkę przy radiu. Zawsze możesz sprawdzić czy nie ma przerwy lub zwarcia na kablu wystarczy bateryjka i żaróweczka. Potem dopiero wyciągaj kabel.

Co do przebiegu kabla to Ci napisałem. Od anteny w prawo do prawego słupka, potem kabel poprowadzony jest pod "parapetem" do radia. Zdejmiesz "parapet" zaraz go zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o dzieki za pomoc. teraz wiem ze kabel od anteny jest caly. czyli obwod nie jest przerwany. radio nowe wiec antene na dachu trza wymienic. chyba ze macie inny pomysl?

 

co do kabla to u mnie biegnie on tak:

1) od anteny w prawo do slupka

2) przez slupek do podlogi

3) podlaga do (nie pamietam jak sie na to mowi) tunelu srodkowego

4) od tunelu do gory na wysokosci popielniczki jest laczenie kabla

(rozkrecilem panel od nawiewu i popielniczke)

5) i pozniej do radia

 

moze komus sie przyda

 

zakladal ktos taka antene do meganki?

http://allegro.pl/item600940676_antena_rek...acz_tuning.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod ten wątek:

Muszę wymienić antenę i w związku z tym mam dwa zasadnicze pytania:

Czy antena od renault 19 np. taka będzie pasować? czy musi być wyłącznie pod model Megane?

Druga sprawa to demontaż starej anteny. Mam Megane I 96rok 2 kwartał.

Z tego co zrozumiałem muszę przesunąć czujkę od immobilizera w stronę szyby i odkręcić torxem 3 śrubki. Co i z której strony trzeba podważyć, ponieważ nie chcę niczego połamać.

Jak ktoś łopatologicznie wyjaśni mi demontaż tejże anteny to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

EDIT:

Tyle rozebrałem sam. Co dalej?

dbb9baf53ebbfbdfmed.jpg

ef5fc80de7820389med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!