Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bluetooth - połączenie z przenośnym odtwarzaczem audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z podłączeniem odtwarzacza audio z bluetooth z autem.

Telefon łączy się bez problemu, jednocześnie z telefonu mogę puszczać muzykę i sterować nią za pomocą "joysticka" przy kierownicy. Wszystko ok, póki urządzeniem jest telefon.

Natomiast (i tu problem):

Jeżeli chcę podłączyć urządzenie, które może puszczać muzykę przez bluetooth, ale nie jest telefonem (w moim przypadku tablet Asus Nexus 7 2012 3G) - nie udaje się to.

Podczas próby sparowania - wchodzę w radiu do "Połączenie Bluetooth" -> wskazuję wolne miejsce na liście -> do wyboru mam dwie opcje: "Podłącz telefon" i "Podłącz odtwarzacz" (coś koło tego, cytuję z pamięci)...

wszystko niby ok, ale jak wybiorę tę drugą opcję - wyskakuje komunikat w stylu (również z pamięci): "Zacznij od podłączenia telefonu" (!!! Dlaczego??)... Podczas próby posłuchania się radia i "podłączenia telefonu" (czyli wybrania opcji nr 1) z tabletem - pojawia się kod do parowania, w tablecie mogę go wpisać, niby pokazuje w tablecie że sparowano, ale w radiu wyskakuje błąd, że urządzenie nie jest prawidłowe (no w końcu tablet to nie telefon, nie ma opcji dzwonienia)...

 

Jak zatem podłączyć urządzenie bletooth audio, które NIE JEST telefonem (a z którego chciałbym puszczać audio) do Megane III?

 

Radio jakie mam to "RADIOSAT 3D SOUND BY ARKAMYS BLUETOOTH"... W instrukcji radia jest wszystko ładnie opisane, że niby po wybraniu opcji "Podłącz urządzenie audio" powinien wyskoczyć kod parowania itd, ale u mnie wyskakuje komunikat "Zacznij od podłączenia telefonu" i nie wiem dlaczego, bo w końcu po co do wyboru są dwie opcje (Podłącz telefon i Podłącz audio), skoro wybranie drugiej opcji kończy się komunikatem "Zacznij od podłączenie telefonu" i dopiero ta pierwsza opcja pokazuje kod parowania i czeka na telefon...

 

Pozdrawiam.

 

Dodano: 28 maj 2016 - 20:57

Problem rozwiązany.

Winne było błędne tłumaczenie komendy na język polski. Dopiero po przełączeniu na angielski okazało się, że komunikat zamiast "Rozpocznij od podłączenia telefonu" powinien brzmieć "Zacznij parowanie na urządzeniu audio" <_<

Brawo dla tłumacza, który tłumaczył komendy na język polski ;).

 

Wszystko teraz śmiga aż miło.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!