Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na światłach mijania przez cały rok


Krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie na to patrzę, jednak wolałem gdy zależne jest to od kierowcy. I tak jak zauważyłem większość kierowców jeździ na światłach.. Profilaktycznie w upalne i słoneczne dni nawet. Sam tak robię, no cóż, trzeba takim razie zamontować światła do jazdy dziennej. Żeby tyle prądu nie szło i spalanie nie było zwiększone tak znacznie. Cóż, trzeba też pokombinować, jak i oni z ustawą pokombinowali. Hehe. Polska. A czemu akcyzy teraz nie obniżą? I tak w końcu więcej paliwa będzie się sprzedawać. Poprostu "ech".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od kilkunastu lat jeżdzę na światłach mijania przez cały rok. To naprawde poprawia widoczność w każdej sytuacji. Ty widzisz i ciebie widzą.

Uważam, że jeżeli ktoś twierdzi, że przez to zużywa się więcej paliwa, to powtarza tylko głupoty tego, który pierwszy to wymyślił. Ale mogę się mylić, bo badań nie przeprowadzałem.

Alternator ma zawsze taki zapas mocy, że ze światłami napewno sobie poradzi i jeszcze mu zostanie.. Era maluchów przechodzi już do historii.

 

A co do kombinowania.......można jedynie powiedzieć "a to Polska właśnie" i ubolewać, że tak jest. Ale mam sposób na "obejście" tego nakazu bez kombinowania. Wystarczy nie jeżdzić w dzień. :mrgreen:

Zmianie w ustawie należy tylko przyklasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jezdze na swiatlach wlasciwie caly rok, bo samochodzik jest wtedy lepiej widoczny, a jezeli chodzi o wzrost spalania przy jezdzie na swiatlach to jest, nieznaczny, ale jest. Badan tu nie przytocze, ale prawie kazdy to potwierdzi, wiec w zamian za te swiatla to poprosimy obnizenie akcyzy :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<"Co prawda włączone światła powodują zwiększenie zużycia paliwa (o ok. 1 proc.) i żarówek (o prawie połowę), ale to znikoma wartość w porównaniu z korzyściami, jakie się dzięki nim osiąga. Dobrym rozwiązaniem jest montowanie tzw. świateł do jazdy dziennej, które zużywają mniej prądu. Światła mijania pobierają ok. 110 W, a światła dzienne (w zależności od rodzaju) od 12 do 40 W.">

 

Właśnie to przed chwilą wyczytałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie o Tobie, tylko ogólnie o polskim kombinowaniu. Dlatego potraktowałem to dalej jako żart. :mrgreen:

 

A na poważnie...Naprawde nie widze potrzeby, aby cokolwiek zmieniać. W swoim aucie zamontowałem kiedyś jedynie buzerek, ktory mi o włączeniu świateł przypomina. Teraz mam już nawyk włączania.Żarówki nie zmieniam częściej niż 2 razy w roku. Auto w tym czasie przejeżdza min. 70 tyś km.

Kiedy więc zwrócą mi sie dodatkowe swiatła dzienne? Tam też żarówki sie palą. O tym, że będą auto szpeciły, nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo często jeżdze na włączonych światłach mijania nawet latem. Co do zuzycia paliwa, to jakis wplyw tam ma ale znikomy. Wystarczy sprawdzic na dokladnym obrotomierzu, ze po wlaczeniu swiatlel na postoju obroty minimalnie spadaja, zostaje to zaraz skorygowane ale jednak maly spadek wystepuje. Czyli obciazenie dodatkowe jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam caly rok uzywam swiatel:) Ja nawet juz na to nie zwracam uwagi, a przynajmniej mam pewnosc ze nie zaplace mandatu 1 pazdziernika:d

 

|Przez ponad dwa lata mam galke swiatel w jednym polozeniu i wiem ze to uzadzenie mi sie nie popsuje:D| (Nie bierzcie tego na serio:D)

 

 

P.S

Jak beda dalej tak utrudniac wymiane zarowek jak w meganie to jest naprawde glupi pomysl z jazda caly rok na swiatlach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chca poprawic bezpieczenstwo to niech zrobia drogi

DOKLADNIE!!! krde, czlowiek jadac patrzy 5m przed maske, zeby kola nie stracic i dziecka nie widzi 30m dalej... QR...cze :/ paranoja!...

 

co do swiatel tez jezdze 24/7/365

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis bardzo dobry , trzeba siebie tzn auko zaadaptować pod niego i będzie OK. Światła do jazdy dziennej i koniecznie przekaźnik z opóźnionym czasem włączania z zasilaniem "spod" stacyjki. Wtedy kręcenie manetką x-razy dziennie będzie zbędne. Oczywiście przekaźnik można włożyćw oryginalnąinstalacje, nie tylko pod dodatkowe oświetlenie. Będzie cieplej to zacznę dłubać. Nie wiecie może ile taki przekaźnik z opóźnionym czasem kosztuje ? Normalny to kilka złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie jest podane od kiedy ma to obowiązywać więc spokojnie po powoli bez podniety :mrgreen:

 

u mnie swiatla nie gasna po wylaczeniu zaplonu

 

U mnie niestety też i to jest norma, ale można to przerobić odpowiednio przepinając kabliczki tak coby się wyłączyło zasilanie po wył. zapłonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!