Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka - silnik kręci, ale nie zapala


Malibu83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem pewny, że ktoś już się spotkał z podobnym problemem. Chodzi o nie zapalający samochód Megane II 1.6 16V 2006 rok. Mniej więcej wygląda to tak:

Pilot sprawny otwiera, zamyka drzwi. Wciskam sprzęgło i przycisk start. Słychać, że rozrusznik kręci, a silnik próbuje zapalić, ale tego nie robi. Słychać tak jakby się dławił. Jak do tej pory szperając po necie wpadłem na kilka hipotez. Jedną z nich jest czujnik położenia wału. Kupiłem na szybko nowy, jednak okazało się, że jest trochę innego typu i nie do końca da się zmontować (rowki na złączce nie pasują wycięciami). Spróbowałem pomimo to jakoś to na siłę złożyć i spróbowałem odpalić i nic to nie pomogło, więc hipoteza dalej nie jest wykluczona,a powiedziałbym, że skoro nie był dobrze złożony i nic się nie zmieniło to jest bliższe do potwierdzenia. Z innych to czytałem o immo, ale nie wiem czy w takim wypadku rozrusznik by kręcił. Sensowniej byłoby w ogóle odmówić zapłonu, ale może logika panów z Renault jest inna.

 

Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, bo inaczej czeka mnie holowanie lub co gorsza lawetowanie ,a to słono kosztuje, a słyszałem, że "dobry" mechanik i pół samochodu wymieni zanim mu się uda trafić na rzeczywistą przyczynę. Niestety jestem daleko od mojego mechanika i nie mam w pobliżu nikogo zaufanego z rozeznaniem w temacie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże mój przypadek, więc napiszę. U mnie często brudzi się olejem złącze czujnika, ale położenia wałka rozrządu. Nalatuje tam olej i przestaje zapalać. Po otwarciu złącza i jego umyciu benzyną (czasami pomaga na szybko przedmuchanie - ale nie na długo i nie zawsze), znowu normalnie zapala. Tylko jeszcze raz napiszę, że czyszczę kostkę czujnika wałka po jej otwarciu. Jak nie mam czasu to przedmuchuje albo kąpie w benzynie całą kostkę, bez otwierania. Jeżeli wyciągniesz kostkę z czujnika wałka rozrządu i jest tam olej to spróbuj może pomoże, bynajmniej u mnie olej daje jakieś niewielkie zwarcie i pewnie fałszywe odczyty położenia wałka.

Jeszcze czasami pomagało odpięcie na stałe tego czujnika lub złącza zaworu KZFR.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!