Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

usb do radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu kombinuje jak podpiąć usb do mojego auta, wymiana radia i wyświetlacza mogła by być, ale nie mogę znaleźć nic sensownego, szukałem też usb boxa, ale podobno nie pasuje do mojego radia (najprostszy model). I dzisiaj znalazłem takie urządzenie:

wygląda fajnie, bo bez żadnej ingerencji (poza montażem i podłączeniem do gniazda rca i włączenia auxa na radio) można wysyłać audio do radia. W tym filmie jest rozbudowany model z radiem, bt, usb. Mi wystarczyłby taki tylko z usb. Szukałem ale nie mogę znaleźć nic podobnego, a chętnie bym kupił takie urządzenie.

Spotkał się ktoś z Was z tym??

Edytowane przez bobo87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dzięki za szybką odpowiedź. Zamówiłem to ustrojstwo. Jestem ciekawy czy będzie działać. Jak dojdzie to zdam relacje.

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

Dodano: 01 lip 2016 - 22:28

Udało się zainstalować odtwarzacz w aucie. Kable polutowałem, żeby było dobre połączenie, kable zasilajace podłączyłem do kostki od zapalniczki( można wyjąć piny z kostki i ładnie dołączyć kable). Złączy rca nie demontowałem, tylko wrzuciłem w głąb. Trzeba było troche poszerzyć otwór, żeby weszło w konsole. Samo urządzenie jest bez szału jeśli chodzi o jakość, widać że chińska produkcja, ale nie jest źle. Jeśli chodzi o dźwięk, to nie ma co narzekać. Gra czysto i głośno. Generalnie ja jestem bardzo zadowolony, bo ciągłe zmienianie płyt doprowadzało mnie do szału. Jestem tylko ciekawy jak długo to podziała.

 

thumb_hosting_zdjec_1467403974__dsc_0465.jpg thumb_hosting_zdjec_1467404026__dsc_0466.jpg thumb_hosting_zdjec_1467404047__dsc_0467.jpg thumb_hosting_zdjec_1467404064__dsc_0468.jpg thumb_hosting_zdjec_1467404086__dsc_0470.jpg thumb_hosting_zdjec_1467404110__dsc_0471.jpg

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

I jak się po miesiącu sprawuje urządzenie? Jeszcze działa? :)

Jak wygląda sprawa parowania telefonu przez BT, działa stabilnie?

Generalnie wygląda to na ostateczne rozwiązanie problemów z podawaniem muzyki do czarnego (zwykłego) radia - jeśli działa to pewnie też z takim skończę.

Pozdro

Bartek

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

odtwarzacz działa bez zastrzeżeń. Z wad mogę jeszcze dodać, że nie ma podziału na foldery i nie wyświetla nazwy utworu. Jest nr utworu i czas. BT działa dobrze, na wakacjach zrobiłem kino domowe ( laptop w bagażniku jako obraz i meganka jako zestaw audio) całkiem fajnie wyszło.

Mimo swoich wad, bardzo polecam, bo bez problemu można mieć muzykę z pendrive'a, na czym mi bardzo zależało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Mam prośbę powiedz czy dobrze rozumiem. W tym sprzęcie podłącza się tylko zasilanie i masę, a sygnał idzie przez bluetooth? Bo tam widziałem jeszcze chyba jakieś 2 przewody? Do czego? Czy w PL można też to dostać?

Edytowane przez rafi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z tego odtwarzacza idzie do radia przewodami RCA. Odtwarzacz musisz podłączyć pod te złącza chincz, które masz wyprowadzone w aucie w miejscu, gdzie kolega to zamontował.

Bluetooth daje możliwość sparowanie tego odtwarzacza z np. telefonem.

Mi brakuje w takim odtwarzaczu jedynie możliwości losowego odtwarzania utworów z pendriva/karty sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Dzięki za szybkie info. Znalazłem już to na allegro, za ponad 50 zł. A jak to się sprawuje po dłuższym używaniu? Kiedyś miałem transmiter taki pod zapalniczkę i szału nie zrobił! I skończył się po 2 miesiącach!

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero pół roku go mam więc nie będę się wypowiadał ;)

Zapłaciłem za to w przeliczeniu jakieś 15 zł (bez bluetooth są jeszcze tańsze), na moje potrzeby w zupełności wystarcza. Miałem kiedyś jakieś transmitery i uważam, że te urządzenia dzieli przepaść "technologiczna", oczywiście na korzyść tego odtwarzacza. Tutaj masz podawany sygnał bezpośrednio do radia po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdejmowałem.

Trzeba zdjąć mieszek od lewarka zmiany biegów (na zatrzaskach) następnie plastik z tym otworem na kubek (na zatrzaskach), później zaślepkę ukrywającą złącze serwisowe (też na zatrzaskach).

Po tym zabiegu będziesz miał widoczne śruby do odkręcenia "tunelu". Jeśli dobrze pamiętam to też trzeba zdjąć maskownicę radia, która jest na zatrzasku.

Całość to jakieś 5-10 minut zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o PL

 

Dodano: 31 paź 2016 - 00:45

W drugim poście masz link skąd zamawiałem.

Piszesz że można parować z telefonem przez bluetooth a jest w tym mikrofon, i czy to zadziała jak mam fabryczne radio bez bluetooth. Fajnie że jest USB ale mi może bardziej zależy na połączeniu z telefonem jako zestaw głośnomówiący

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!