Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampy przód


Sjerra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako, że od pewnego czasu mam swoje wymarzone Coupe zacząłem myśleć nad pewną modyfikacją, od małego podobały mi się w starych sportowych Megane które dla przykładu jeździły w różnych rajdach dodatkowe lampy na i tutaj nie jestem pewny czy zderzaku czy masce. Były montowane na podobnej zasadzie co te tutaj na zdjęciu choć te różnią się od tych które ja mam na myśli są tylko na podobnym patencie

Cięcie

Mam nadzieje, że jest ktoś kto mniej więcej będzie wiedział o co mi chodzi. Pytanie brzmi czy są jakiekolwiek sklepy które oferują coś takiego w swoim asortymencie i czy jest w ogóle jest dozwolone zamontowanie czegoś takiego w samochodzie, nie mówię tutaj oczywiście o jeżdżeniu na włączonych po mieście bo to jest z pewnością zabronione :mrgreen:

Czy jednak jedyną opcją byłoby zrobienie i zamontowanie czegoś takiego samemu i czy policja mogłaby się o to pluć.

Za wszelkie podpowiedzi czy pomoc będę wdzięczny ;)

Dla lepszej wizualizacji moje autko wygląda tak : Cięcie

 

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.2003.32.262 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1) z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

(Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)

§ 12.1.Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne:

1)drogowe - pojazd samochodowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h;

2)mijania - pojazd samochodowy;

3)kierunkowskazów - pojazd samochodowy i przyczepa; nie stosuje się do motocykla jednośladowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r.;

4)hamowania "stop" - pojazd samochodowy i przyczepa;

5)oświetlające tylną tablicę rejestracyjną - pojazd samochodowy i przyczepa;

6)pozycyjne przednie - pojazd samochodowy oraz przyczepa o szerokości 1,6 m lub więcej;

7)pozycyjne tylne - pojazd samochodowy i przyczepa;

8)odblaskowe tylne inne niż trójkątne - pojazd samochodowy;

9)odblaskowe tylne trójkątne - przyczepa;

10)odblaskowe przednie - przyczepa;

11)odblaskowe boczne - pojazd samochodowy o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnik siodłowy i przyczepa;

12)awaryjne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

13)przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

14)cofania - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla;

15)obrysowe przednie i tylne - pojazd samochodowy i przyczepa, których szerokość przekracza 2,1 m; nie stosuje się do podwozia samochodu ciężarowego z kabiną w zakresie świateł obrysowych tylnych;

16)pozycyjne boczne - pojazd samochodowy i przyczepa, których długość przekracza 6 m (długość przyczepy powinna być liczona razem z dyszlem).

I chyba tyle w temacie? Wg. mnie do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś warunki techniczne jakie musi spełnić samochód aby zostać dopuszczony do ruchu, co oznacza że jest to niezbędne minimum. Jak najbardziej można domontować dodatkowe światła, w tym dzienne czy dalekosiężne. Warunkiem jest to, że światła muszą mieć homologację i być zamontowane zgodnie z przepisami.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!