Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o opinie


Przemm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o opinie na temat tego auta:

http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-2-0-1-6v-benzyna-7-osob-jasny-srodek-ID6ypMmf.html#contact-form

Pierwszy raz mam styczność z tymi samochodami i potrzebuje pomocy w podjęciu decyzji o zakupie.

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gościu nie boi się sprawdzenia przebiegu po VIN-e, to trzeba sprawdzić blacharkę. Oczywiście może podpuszczać z tym VIN-em, bo wie że nie każdy potrafi sprawdzić. Ale przyglądając się dokładniej to na zdjęciach lakier wygląda super. Pytanie czy to zasługa dobrego fotografa, polerki czy świeżego lakieru. Ponieważ brak jest naklejek na tylnych nadkolach z obydwu stron sprawdził bym miernikiem czy był lakierowany, wg mnie był. Ogólnie to wyszykowany do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boi się sprawdzenia po VIN'ie bo wie że i tak nic nie znajdziesz. Samochód przyjechał z Francji a oni tam mało co wprowadzają do komputera.

Co najwyżej będzie przebieg z pierwszych dwóch lat jak samochód był na gwarancji. Ponadto cena za ten samochód 10.900.

- 400 na urwanie

- 500 opłaty

- 1500 sprowadzenie do kraju (tablice wyjazdowe + koszty paliwa)

- 1500 marża (czyli zarobek "handlarza")

To daje nam mniej więcej kwotę za jaką go kupił we Francji (7 tyś zł). I to wszystko przy założeniu że samochód nie był uszkodzony.

Teraz proponuję sprawdzić jak stoją te samochody we Francji LINK

Tak więc nieuszkodzony samochód to koszt minimum 2,5tyś euro.

 

Co do samego samochodu to tylny i przedni zderzak źle spasowane. Jeżeli nie ma historii serwisowej to bym sobie odpuścił automat.

Ponadto 2,0 16V nadaj się idealnie do gazu tylko trzeba doliczyć 2,5 tyś. W mieście taki silnik wypije minimum 11l/100km

Zobaczyć nie zaszkodzi, ale radzę uważać na tzw. okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Sprzedający podał mi VIN smsem, ale zjadł dwie litery. Nie wiem czy omyłkowo czy specjalnie. Chyba odpuszczę temat.

Czy kierownica, panel z radiem i lewarek nie powinny być jasne przy jasnym środku?

Czy skrzynie automatyczne w tych autach są w miarę bezawaryjne? Bo nastawiłem się na automat w benzynie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nic nie dzieje się przypadkowo ale nie będę snuł tu teorii jak pewien Antoni :rolleyes:

Środki mogą mieć różną kombinacje kolorów (tym bardziej we Francji).

Jeżeli już ma być automat to szukaj samochodu z udokumentowanym przebiegiem (najlepiej serwisowany w ASO).

Co do skrzyń biegów to nie mam pojęcia, ale poszukaj na pewno coś będzie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica, panel z radiem i lewarek nie powinny być jasne przy jasnym środku?

Zobacz np jeden z samochodów z linku który podał Lionel2000: LINK też ma jasne wnętrze, a kierownicę i lewarek czarny plastik (brzydko to wygląda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka jasnego wnętrza z czarną kierownica i lewarkiem jak najbardziej prawidłowa. Zwykle czarna kierownica i dźwignia były razem z ciemną wykładziną podłogi i wersjach Authentique, Alize, Expression (ten wygląda na tę ostatnią). Privilage miały już zazwyczaj jasną wykładzinę podłogi oraz jasną kierownicę i dźwignię zmiany biegów. Oczywiście były też i inne kombinacje jeżeli były jakieś wersje limitowane. Wymienione wyżej 4 wersje były zdaje się głównym układem przez wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze robisz odpuszczając ten egzemplarz, tył i przód źle spasowany i brak naklejek tak jak napisano wyżej , świadczy to w 100% o malowaniu tym bardziej że plastiki wyglądają na nowe a we Francji nie bardzo dbają o karoserie auta, kolega sprowadza autka stamtąd i większość jest porysowana dokoła <czerwona>

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co sądzicie o tym Scenicu?

http://olx.pl/oferta/2-0-lpg-automat-privilege-CID5-IDgvSCd.html#9ce97a4f1b

Wg sprzedającego, tylko drzwi noszą ślady napraw (inny odcień).

Auto sprowadzone w 2008 roku do PL, on ma je od roku. Jeździła żona.

Z usterek jakie są czasem zapala się check, nie ma wpływu na jazdę ani na pracę silnika. Podobno konsultował to z mechanikiem, coś tam też wymieniali ale stanęło na tym, że gdzieś coś musi nie stykać. Druga rzecz która nie działa są dokładane czujniki wstecznego. Reszta jest podobno OK. Na zdjęciach nie mogę się dopatrzeć tych naklejek na progach.

Będę się wybierał oglądać auto, podpowiecie na co jeszcze zerknąć?

Edytowane przez Przemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!