Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alufelgi do Megane I


pliszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum i chciabym Was prosic o rade. Mianowicie zastanawiam sie nad kupnem alufelg do swojej Renaty. Chciabym, zeby to byly jakies 16, najlepiej oryginalne, dedykowane do Renault. Czy istnieje taka mozliwosc? Czy sa jakies szesnastki do tego modelu. Pozdrawiam i przepraszam za brak polskich znakow.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Nie przepraszaj, masz je stosować :!:

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Ja natomiast mam pytanie o aluski oryginalne od scenic II są to 16-tki nie znam szerokości ale chodzi mi czy do mojej meganki będą normalnie pasować czy jakieś historie mogą wystąpić. Gumy jakie na nich są to 205/55/16 tyle tylko widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy które 16" rozumiem że na 4 śruby (pokaż wzór)... przy SCII/MII w większości były 6,5x16 4x100 et49 lub et50. Obstawiam że nie będzie problemu ale tak naprawdę trzeba przymierzyć... Jedna z podstawowych i właściwie głównych różnic (dla podstawowych modeli) między alusami dla pierwszej wersji a drugiej jest w ET czyli odsadzenie, gdzie dla SCI/MI było mniejsze (coś koło et40, plus minus 4, nie pamiętam...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko wygłada mi że mało miejsca w nadkolu jest troche w megance. Oczywiście 4x100 seryjne Renault.

 

post-93312-0-72543000-1469224694_thumb.jpg

 

Dostałem informacje że całe koło ma lekko ponad 62cm średnicy gdzie u mnie lekko wyżej niż 59cm.

Te od Scenica są 30mm większe więc chyba robi to problem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w MI/SCI też występowały oryginalnie 16" tylko że na innym odsadzeniu, mniejsze były też chyba opony 195/50r16 ale jak by nie było trzeba przymierzyć a nie gdybać...

Ale te 3cm są na średnicy a jeśli już mówimy o tym to dla ciebie ważniejsza jest połowa tego (promień) czyli 1,5cm bliżej do nadkola jeśli już. Z tego co kojarzę zakładali nawet 17" do SCI lub MI kwestia poszukać w galeriach unserów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!