Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupię Scenika III Grand Pb - ocena oferty


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy poszukuje Scenika III Grand (7 osobowy) po lifcie 2012r w górę, silnik benzyna wersja najlepiej 1,4TCe lub 2,0 16V M4R Nissan.

Znalazłem coś takiego link z automatyczną skrzynią biegów w opisie hydrauliczna klasyczna.

Nie mam doświadczenia ze skrzyniami automatycznymi tego typu więc napiszcie co wiecie na ten temat i skomentujcie ofertę.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4R był tylko z bezstopniową skrzynią CVT. Przymierzałem się do tego, wrażenia z jazdy średnie, ale zależy co kto lubi. Jedyny minus o którym słyszałem jest taki że M4R nie lubi się z gazem, nie ma hydraulicznego kasowania luzu zaworowego, tylko płytkami (podkładkami). Poza tym ponoć niezniszczalny silnik.

 

CVT próbowałem też w Outlanderze 2.0. Tam ma zaprogramowane biegi, ze sprawia wrażenie jakby to była normalna skrzynia biegów, kwestia gustu, mi nie podeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam GS III ze skrzynią automatyczną bezstopniową 6 biegową CVT. Jazda jak dla mnie to sama przyjemność automat zmienia biegi dość szybko i gładko ,wyprzedzanie żadnych problemów pedał w podłogę momentalnie wyskok do przodu . Jazda po mieście i automat sprawuje się jeszcze lepiej niż w trasie .Dobra współpraca z tempomatem , nie pozwoli też zamęczyć silnika tylko przełącza biegi w danym momencie obrotów silnika .Można też ją przełączyć na tryb manualny coś jak tiptronic tzn.lekko dotykając dźwignię w górę lub dół i jeździć bardziej agresywnie.Spalanie w mieście zadowalające jak na tak duże auto w trasie bardzo dobrze. Skrzynie jak to mówią w aso bezobsługowa :mrgreen:,auto mam prawie od nowości i problemów nie było . Z tym że mój scenic to 2.0 dci 150 km KM. (340nm) i inaczej ciągnie jak benzyna .Jak kupowałem swojego to miałem do wyboru właśnie 2.0 dci granda i 2.0 benzyna krótki scenic oba automaty i po testach zdecydowanie wygrał 2.0 dci z automatem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!