Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat był poruszany był setki razy ale mój problem jest charakterystyczny.

Mianowicie moja megane 1.6, po odpaleniu pomalu spadają obroty aż w końcu gaśnie całkowicie. Sytuacja zdarza sie czesto ale nie zawsze na zimnym silniku oraz troche rzadziej na ciepłym. Wyczyściłem czujnik położenia wału korbowego lecz to nie rozwiązało problemu. Zauważyłem jednakże że po odłączeniu elektrozaworu sterowania zmiennych faz rozrzadu auto nie gaśnie ale obroty zmniejszają się i zwiększają samoczynnie. Dodam że auto gaśnie szczególnie szybko jeśli wrzucę bieg. Jedynym rozwiązaniem jest jazda nie spuszczając pedału gazu. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów problem znika. W czym tkwi problem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez jak92kub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przeczyść przepustnicę powietrza. Jak nie pomoże to dalej zawór KZFR możesz wstępnie sprawdzić jak go wykręcisz z głowicy. Podłącz go pod wiązkę i wtedy zapal silnik. Po chwili powinieneś widzieć, że tłoczek który jest widoczny przez szczeliny z boku zaworu, się przesuwa - jest to znak, że może jest sprawny.

Jak będzie działał to bym się zabrał za czujnik położenia wałka rozrządu. Najpierw go odłącz i zobacz czy to coś zmieni. Jak nie będzie różnicy to później załatw gdzieś drugi czujnik (pożycz, kup na alledrogo - ale uwaga może być uszkodzony - ja tak miałem) i podmień.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyjąłeś zawór i sprawdziłeś czy działa? Uszkodzone KZFR raczej nie powoduje żadnego falowania obrotów, po prostu jak nie działa to silnik jest słabszy o kilka koni. Co innego uszkodzony zawór który nim steruje. Według mnie raczej uszkodzony czujnik wałka rozrządu. Dlatego może powodować błędy w odczytach i źle sterować zaworem. Ale to moja opinia. Oczywiście wiesz gdzie jest położony czujnik wałka, i że to nie to samo co czujnik wału korbowego. Przepraszam, że piszę ale mylenie tych dwóch czujnik to częsty błąd pytających o radę.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wałka to inaczej czujnik Halla. W internecie jest dużo informacji jak sprawdzić czujnik Halla (nie wiem czy prawdziwych), ja tego nie próbowałem. Używany czujnik na allegro kupisz od 20zł + transport. Sprawdź jeszcze czy złączka czujnika wałka nie jest w środku w oleju - miałem tak i powodowało to problemy z odpalaniem. No i spróbuj podłączyć pod clipa, chociaż ja miałem problemy z tym czujnikiem i clip nic nie pokazywał. Zawsze to może być jeszcze coś innego.

Poprawka: jak wpiszesz w allegro 8200033686 to czujniki zaczynają się od 4zł - jak by się trafiło na dobry to okazja :)

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie odwiozłem auto do mechanika z clipem. Przyczyn mojego problemu moźe być mnóstwo a sam jako źe nie chciałem nagrzebac autko oddałem. O przyczynie napisze dla przyszłych forumowiczów odrazu po diagnozie i naprawie. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!