Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bicie Pedału hamulca scenic 1.4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Mam dziwną przypadłość w moim scemicu i nikt mi nie chce pomóc. Otóż gdy podczas jazdy naciskam na pedał hamulca to czuje bicie abs,u. Pedał odbija nawet na suchej drodze. Dodam że nie za każdym hamowaniem się tak dzieje. I gdy jadę w granicach 100km/h i hamuje to problem nie występuje. Auto podłączone do kompa nie wykazało żadnych błędów. Koledzy Pomóżcie :rolleyes:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rzeczywiście zachowanie jak przy działającym ABSie to warto sprawdzić, czy gdzieś nie pękł pierścień ABS przy kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w aucie 1.6 16v megane I kombi, tez mam bicie pedała hamulca w czasie jazdy przy różnych prędkości , bicie się pojawia czasami nie wiem od czego to zależy,

zauważyłem ze przed biciem czyli przed naciśnięciem pedała hamulca auto wydaje dziwny cichy dzwięk jak to usłyszę to wiem ze jak nacisnę pedał hamulca będę odczuwał bicie na pedale. dzięki za odpowiedzi

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze u mnie czy coś słychać. Ale wydaje mi się że to tylko włączający sie abs gdy naciskasz pedał.

No i dodam ze powyżej 80 km/h nie ma problemu dziwne .. a jak jest u Ciebie ?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gdzie znajduje się dokładnie kostka z jednego czujnika abs? chce odpiąć żeby mi nie charczał ten dzwięk

 

Dodano: 04 lip 2016 - 21:59

znalazłem bezpieczniki, wyjąłem bezpiecznik od abs nie działa prędkościomierz i świecą abs serv, ręczny hamulec i stop, od kiedy wyjąłem już mi nie bije pedał hamulca przy hamowaniu problem znikł , wiecie co to za problem ? pompa od absu siadła ? proszę o odpowiedz z góry dzięki

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam podobny problem, podczas gwałtownego hamowania z prędkości ok 80kmh słychać i czuć bicie na pedale hamulca, gdzieś czytałem że to problem z tyłu jeśli drgania nie przenoszą się na kierownicę.

 

Dodano: 29 wrz 2016 - 19:53

Wymieniłem tarcze i klocki z przodu, zrobiłem zbieżność i wyważanie kół, po dotarciu dam znać czy bicie ustąpiło.

 

Dodano: 04 paź 2016 - 17:10

Problem ustał, klocki i tarcze zostały założone TRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!