Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,

2 dni temu czyscilem klime w mojej Megi. Nie wiedziałem że to takie ryzykowne. Powszystkim na komputerze pokazało błąd elektroniki, odłączyłem aku.. i zostawiłem na 2 godziny. Po podłączeniu aku nie działało otwieranie i zamykanie drzwi z pilota. Pierwsze co zrobiłem to forum, poczytałem. Wczoraj wyciągnąłem komputer UCH, było troszkę zacieków w środku ale płytka wyglądała na suchą. Poskładałem i podłączyłem UCH, podpiąłem klemy no i już się cieszyłem że działa. Postanowiłem podłączyć auto pod komputer, pokazało troszke błędów w tym błąd przełącznika kolumny kierowniczej, błędy wykasowałem. Po wykasowaniu karta znów przestała działać. Odłączyłem aku, 10 minut czekania. Podłączyłem i nic, nadal nie działa. Jeszcze raz odpiąłem aku, potem UCH, poczekałem chwilke, podłączyłem wszystko i znów działa. Podłączyłem znów auto pod komputer w celu sprawdzenia jakie błędy wywala (pokazało ze jest gdzies zwarcie, nie pamietam dokładnie od czego to był błąd - chyba od przycisku kolumny). Po odłączeniu kompa znów nie działa. Czy ktoś wie gdzie na płytce UCH znajduje się element odpowiedzialny za tego pilota bo nie wiem gdzie patrzeć. Wszystkie elementy na płytce wzrokowo wyglądają dobrze. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ehhh, mądry Polak po szkodzie.

Zachciało mi się również pachnących oczyszczonych nawiewów :)

Słynny Plak do czyszczenia klimy, rety jak on świeżo pachnie. A jak fajnie denerwuje nawis "CARD NOT DETECTED" stresik jest.

Już suszę UCH - choć jego demontaż o 21-szej przy zdjętej klemie, a więc nawet bez oświetlenia kabiny to jest wyzwanie.

Jacyś magicy z Bydgoszczy z komputerem w razie czego mile widziani.

Choć z tego co tu wyczytałem to u większości kolegów restart był udany bez kłopotów, na co i ja liczę.

Trzymajcie kciuki ;-)

 

Edit (02.10.2003):

UCH wysuszony, wstawiony, działa.

Potwierdzam opinie poprzedników. Ku przestrodze dla następnych :)

Edytowane przez Rudolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, wczoraj postanowiłem czyścić klimatyzacje i jak koledzy wyżej mam problem z otwarciem bagażnika. Podczas czyszczenia klimy przez pianę ze sprayu w pewnym momencie otworzył mi się sam bagażnik zamknąłem go ponieważ nie mogłem uruchomić silnika a co za tym idzie nie mogłem uruchomić wentylacji. Po zamknięciu bagażnika nie mogę go już otworzyć, po kliknięciu na przycisk otwierania kierunki raz zaświecą i otwierają się wszystkie drzwi ale bagażnik ani drgnie. Nie suszyłem uhc gdyż nie wiem gdzie on się znajduję (a może nie w tym tkwi problem). Może ktoś pomóc co mogło się stać. Aha próbowałem odłączyć akumulator na 30 min też nic nie pomogło. Proszę o pomoc

Pozdrawiam,

ga2cek

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ga2cek rozumiem że piankę pryskałeś w nawiewy. Jeżeli tak to masz duży kłopot z modułem komfortu, bo go zalałeś. A znajduje się za bezpiecznikami w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą "złotą rączkę" powinien sobie po sam łokieć w swój zadek wsadzić, partacz a nie mechanik... :D

Teraz wydłubać UCH, wyczyścić i suszyć. Może obyć się bez kosztów ale zajmuje trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na forum jest wyraźnie napisane aby nie psikać w kratki, bo kończy się to tragicznie. Osobiście psikam pianką, co wymiana filtra tak jak mówi instrukcja w ASO i nie mam kłopotów.

 

I - BAKTERYJNY ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO

UKŁADU KLIMATYZACJI

Uwaga:

Po okresie zimowym lub gdy klimatyzacja nie

była przez dłuższy czas używana, należy

oczyścić układ przy pomocy specjalnego środka,

by uniknąć ewentualnego wydzielania się

różnych substancji.

 

Rozpylić całą zawartość aerozolu ze środkiem

czyszczącym, wyposażonego w przedłużoną

końcówkę, przez przewód filtra kabiny.

 

UWAGA

Rozpylanie środka przez wlot powietrza jest

surowo wzbronione, ponieważ może prowadzić

do uszkodzenia wentylatora klimatyzacji

(nawiew).

 

Pozostawić środek na 15 min.

Włączyć wentylator na bardzo wolnym biegu na 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien :D :angry: zadzwoniłem tylko do niego z zapytaniem czy wymieni mi filtr kabinowy a on sam zaproponował że "wyczyści" cały układ. Teraz muszę jechać do niego niech naprawia co zepsuł. Sam tego nie naprawię gdyż nie mam zdolności manualnych i boję się że coś gorzej zepsuję. Szkoda że wcześniej nie znalazłem tego tematu bo bym tego nie robił a tak żona zła bagażnik się nie otwiera... Ehhh

 

Aston76a gdzie psikasz tą pianką możesz napisać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmuję rurkę od schłodzenia schowka i tam psikam. Ewentualnie zdejmuję sobie rurę od nawiewu na nogi pasażera z przodu i na tył i ustawiam pokrętło nawiewu na symbol "nawiew na nogi". Otwiera mi się wtedy kratka i tam psikam pianką. Oczywiście wszystko to robię przy wyjętym schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi raz pojadę do serwisu który zajmuję się czyszczeniem-nabijaniem klimatyzacji i im to zlecę. Filtr już bedę wiedział jak się wymienia to chyba sobie poradzę. Sam już wolę nigdzie nie psikać tych pianek. A co sądzicie o tzw. "granacie" do czyszczenia układu można to stosować czy lepiej jechać do serwisu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 dlatego ja mówię że następnym razem pojadę do serwisu żeby czegoś nie popsuć jak "złota rączka" też mówił że robił tym wiele razy i nic się nie działo ale teraz ewidentnie się spieszył i dlatego pewnie się tak stało. Teraz ciekawe ile wyniosą koszty naprawy/wymiany tego układu... :D :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le teraz ewidentnie się spieszył i dlatego pewnie się tak stało.

Po prostu układ nawiewu w megance jest taki, że łączenie rur i kratek wypada nad UCH. I dlatego tam płyn szuka ujścia i zalewa UCH.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 a możesz napisać jak wymontować ten UCH czy trudno się do tego dostać i czy trzeba to wymontować czy może jakoś suszarką da radę to osuszyć :) :) nie żartuje sobie ale wkurzyłem się na tego mojego mechanika powiedział że tak cały czas robił w tej meganie i nie było problemu a tu taki zonk :D( Czuję że czeka mnie nie mały wydatek z tym UCH. :angry: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!