Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim samochodzie Renault Megane 1.6 benzyna + LPG rok 98 pojawił się problem a w zasadzie to trzy.

Zacznę od pierwszego, a mianowicie od trzech dni świeci mi się kontrolka ABS. Wcześniej od około miesiąca przy każdym hamowaniu ( w końcowej fazie hamowania) skakał pedał hamulca, czyli bez powodu pracował ABS. Co może być przyczyną?

Drugi problem to świecąca się kontrolka od ręcznego. Świeci nieustannie od tego samego dnia co ABS. Dzisiaj przy zdjęciu przedniego lewego koła zauważyłem zerwany przewód (czerwony) od zużycia kloców, czy to może być przyczyną?

Ostatnią usterką jest niedziałający prędkościomierz. Dzisiaj rano jadąc około 40 km/h wskazówka opadła no i już się nie podnosi.

Mam nadzieję, że coś poradzicie i z góry dziękuje za fatygę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Trzeba podpiąć auto pod CLIP-a i zobaczyć czemu się świeci. Może padł któryś czajnik ABS?

2) Standardowo, zaczynamy od sprawdzenia poziomu płynu hamulcowego, potem stan klocków i szukamy ewentualnych wycieków. Jak to nie pomoże uzupełniamy, dopiero po sprawdzeniu elementów mechanicznych układu, płyn hamulcowy. Ewentualnie uszkodzony jest wyłącznik ręcznego.

3) Problem braku prędkościomierza opisany jest na forum, użyj <szukaj>, nie chce mi się kolejny raz przepisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ręcznego zauważyłem, że zaciągając ręczny ta kontrolka lekko świeci mocnej. Oczywiście w odwrotnej kolejności puszczając ręczny ta kontrolka lekko przygasa. Czy to może być wina czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga :!:

Sprawdziłem i faktycznie zaśniedziałe, dodatkowo przy wyjęciu jedna część odpadła ze starości. Musze kupić nowy bezpiecznik i zobaczymy efekty. Czy przez ten bezpiecznik nie działa też prędkościomierz?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś sposób na tą skrzynkę? Bo znając życie problem będzie powracał jak się tego jakoś nie zabezpieczy, bo jak jest deszcz to na tą skrzynkę leci woda.

<><><><><><><><><><><><><><>

<><><><><><><><><><><><><><>

Bartivolley proponuje ci wszystkie bezpieczniki wyjąć i gniazda wyczyścić. A jeżeli chodzi o prędkościomierz to sprawdź linkę od prędkościomierza

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Okazało się że padł czujnik, po wymianie już działa.

 

Dodano: 17 wrz 2016 - 15:59

Muszę odświeżyć temat

 

ABS i ręczny już nie świeci, ale pojawił się problem z końcową fazą hamowania ponieważ pedał delikatnie skacze. Gdy święcił się ABS takiego problemu nie było. Dodam jeszcze, że przy odpaleniu silnika pedał nie opada (trzymając wciśniety) czyli nie działa wspomaganie. Co może przyczyną?

Edytowane przez Bartivolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!