Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śruba trzymająca płytkę, która mocuje akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Śruba trzymająca płytkę, która mocuje akumulator nie da się wykręcić.

Obraca się, ale nie wykręca.

 

Śruba nie jest luźna, mocna przylega do płytki.

Nie udało mi się podważyć jej płaskim śrubokrętem, ani unieść chociaż minimalnie do góry (po złapaniu łba kombinerkami).

Trzeba włożyć troszkę siły żeby nią kręcić.

Podczas obrotu nie obraca się wokół jednej osi, ale tak jakby "lata" na boki.

 

Jak wygląda mocowanie śruby w podstawce akumulatora?

Czy jest to oddzielny metalowy element czy nagwintowany otwór w plastiku?

 

Czy ktoś miał podobny problem? Jak sobie z tym poradzić?

 

thumb_hosting_zdjec_1467206708__sruba_zdjecie.jpgthumb_hosting_zdjec_1467206923__sruba_zblizenie.jpg

Edytowane przez luki741
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt precyzyjnie sformowałem problem.

 

Śrubą mogę kręcić do woli (zrobić pełny obrót).

Problem jest w tym, że śruba nie wychodzi z otworu.

 

Prawdopodobnie obraca się razem z nakrętką (blaszką z gwintem w podstawce akumulatora) :/

Edytowane przez luki741
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie obraca się razem z nakrętką (blaszką z gwintem w podstawce akumulatora) :/

Dokładnie tak jest. Boczne plastikowe prowadnice trzymające i zabezpieczające blaszkę zostały zerwane. Trzeba ją tak od dołu przyblokować (zaklinować śrubokretem o jeszcze nie rozerwane boki) by śrubę bardziej odkręcić tak by aku wyciągnąć.

Potem odkręcasz całą podstawę i już od dołu przygotowujesz coś co temu zaradzi. Przykładowo odcinasz i wyrównujesz oberwane boki i w to miejsce przygotowujesz kolejną blaszkę albo płaskownik z otworem i gwintem M8, na tyle wielki by go do podstawy aku przykręcić na dodatkowych śrubach. 2x M6 wystarczą i płaskownik 3 - 4 mm gruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od dołu śruba jest wkręcona w prostokątny kawałek blaszki o wymiarach około 1x2cm i grubości 5mm.

Plastik który powinien unieruchamiać tą "nakrętkę" wyrobił się.

 

Próbowałem zaklinować ten prostokącik wkrętem, gwoździem i nie udawało się.

Ściągnąłem nawet zderzak i lewą lampę aby mieć lepszy dostęp. Niestety niewiele pomogło. Chłodnica bardzo dużo zasłania.

 

W końcu, wraz z ojcem na siłę podważaliśmy płytkę mocującą i wypchęliśmy akumulator z mocowania (przy pomocy pilnika, śrubokręta i małego łoma).

Tragiczne jest to rozwiązanie wymyślone przez konstruktora.

 

@gojgen

Dobry pomysł z tym mocowaniem. Myślę, że zrobię coś takiego.

Wrzucę potem zdjęcia, aby pokazać jak wyszło.

 

Dodano: 24 lip 2016 - 14:50

Po namyśle, zdecydowałem się jednak kupić na aukcji internetowej "nową" podstawę.

Udało mi się znaleźć taką w całkiem dobrym stanie.

Dla potomnych wrzucam zdjęcia mocowania blaszki z gwintem w podstawie akumulatora:

thumb_hosting_zdjec_1469363946__podstawa_aku_1.jpgthumb_hosting_zdjec_1469364186__podstawa_aku_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!