Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żarówki w podsufitce - jak wymienić?


sufix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanko, w jaki sposób mogę dojść do żarówek w podsufitce w scenicu I po FL?

Dodatkowo mam pytanie, do czego jest taki "przycisk" - mały, czarny z kłódką?

Początkowo myślałem, że jest to właśnie jakaś blokada trzymająca plastiki z podsufitki, ale jak się szybko okazało - wpadło do środka, to jednak nie przycisk i nie do tego to służy...

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wygląda tak jak na cięcie to nic prostszego. Tę część z kłódką po prostu pchasz lekko podważając w stronę szyby. Jest na suwanych zatrzaskach i bardzo łatwo puszcza nawet przy lekkim posuwistym uderzeniu. Pod tą częścią są 2 śruby torx, odkręcasz je, odpinasz kostkę i wszystko masz luźne w rękach. A ten twój przycisk to tylko kontrolka centralnego zamka.

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ bzdury piszesz.

Za pomocą płaskiego śrubokręta wydłub ten owalny element, wokół lampek, reszta już prosta.

Co do tego półjajka nad lusterkiem to nie ma tam nic w Sceniku I PhII - CZ jest radiowy, Ale w PHI w tym miejscu był montowany odbiornik IR do CZ.

Na Downloadzie jest instrukcja obsługi ściągnij sobie, masz w niej wszystko pięknie opisane.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Downloadzie jest instrukcja obsługi ściągnij sobie, masz w niej wszystko pięknie opisane.

Dzięki za info, przydało mi się kilka informacji z tej instrukcji :)

Chociaż teraz mam jeszcze jedno pytanie. Otóż, zalecają tam żarówki rurkowe 7w, a u mnie pod żarówką jest info o 5w.

To ilu watowe mają być w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsufitka jest jakoś połączona z zegarem? Bo nie wiem czy to zbieg okoliczności czy mi jakąś zworkę zrobiła, bo po włożeniu żaróweczek do podsufitki, przestało mi działać podświetlanie w zegarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez różnicy jak ją włożę?

Sam zegar działa, tylko żarówka, która go podświetla musiała się uszkodzić - tak mi się wydaje. Czy jednak mógł pójść bezpiecznik?

Przepraszam za pytania, ale jestem laikiem w tych kwestiach.

 

Edit: to w końcu jest na nich plus/minus czy nie? Bo już nie wiem - standardowa żarówka ma swoje bieguny ;]

Edytowane przez sufix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat żarówek wielokrotnie wałkowany w internecie na wielu stronach... więc takie podstawy jak biegunowość, zasada działania znajdziesz w google...

Ale żeby zamknąć temat biegunowości opiszę w skrócie, każde następne pytanie o to powinno polecieć do kosza!!!

Zwykłe żarówki np W5W, C5W nie mają biegunowości i nie ważne jak je wepniesz!!!

Żarówki Led/diody mają biegunowość, czyli odpowiednio musisz je zamontować, plus do plusa i minus do minusa.

Są jeszcze żaróweczki Led bez konkretnej biegunowości i nie ma znaczenia jak je zamontujemy, układ sobie z tym radzi, mniej popularne i droższe.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!