Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

KME Nevo czy STAG 4 Qbox Plus?


kopek00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem zupełnie nowy w temacie LPG i w związku z tym proszę o pomoc w wyborze instalacji gazowej do Renault Megane III 2012r. Silnik: 1.6 16V 110KM.

Opcja 1 w cenie: (instalacja + montaż, w cenie emulator paliwa i zbiornik toroidalny)

Elektronika - AC Stag 4 Qbox Plus

Reduktor - AC R01 150

Wtryskiwacze - Alex Barracuda

Opcja 2:

Kme nevo

Kme Tur

Barracuda

Alex 360

Maflow

Faro

butla 630x225 55l

wlew pełny w klapkę

emulator pb

demontaż kolektora do wiercenia

Z góry dziękuję za fachowe opinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem za pierwszą opcją z tym że oczywiście przewody gazowe faro i wlew pod klapką. Ponadto ważne jest czy gazownik nie zrobi po prosu tzw wrzutu pod pokrywę silnika tyle żeby aby się zamknęła....Coraz ważniejszą rolę odgrywa sieć serwisowa oraz sposób założenia gdyż większość sterowników LPG ma porównywalne walory. Jeśli STAG to tylko autoryzowany warsztat nie tam żaden "Mirek ze stodoły na 10- tej wsi"

Edytowane przez kamilds87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy wyborze rodzaju LPG,(spacja)podobnie jak przy innych urządzeniach,(spacja)b.ważna jest dostępność do sieci serwisowej,(spacja)warunki gwarancji oraz jakość założenia.(spacja)Jeśli STAG, to tylko autoryzowany warsztat,(spacja)kumaty gazownik, strojenie w trasie. STAG ma rozbudowaną sieć serwisową oraz umożliwia użytkownikom podgląd map wtrysku przez gniazdo OBD, czego inni nie udostępniają (tylko serwis).

Dla wszystkich systemów,(spacja)istotne jest aby w zbiorniku z benzyną stan był około >= 50 %, aby nie doszło do zatarcia pompy paliwa w zbiorniku. Są też zwolennicy wyłączania pompy benzynowej gdy nie pracuje Jak odołączyć pompe paliwa po przełączeniu na gaz???

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

"koopek00" co założyłeś w końcu ?

Ja mam propozycję na KME Nevo + reduktor Silver + wtryski Hana + węże fi8 i chyba się zdecyduję :D

 

Ostatnio spotkałem się już z kilkoma opiniami, że Hany strasznie poleciały z jakością, potrafią po krótkim czasie paść. Bardziej polecane są barracudy. Cena niemal ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 1000 km testuje zestaw Kme Nevo Pro + reduktor Kme Silver + wtryski Hana 2001 + butla 60l + przewody fi8, ale na razie to za mało, żebym mógł napisać plusy i minusy.

Może tylko tyle, że spalanie 12-13l gazu ;)

Miałem wybór: baracudy i hany, ale zdecydowałem się na hany - zobaczymy ile wytrzymają...

Edytowane przez Nft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KME Nevo I Stag to są sterowniki z tej samej półki.

Oba są bardzo dobre.

Nie ma sensu toczenia świętej wojny co jest lepsze.

Najważniejsze są umiejętności montera i dobra regulacja instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego od kiedy nevo bije staga qboxa i to jeszcze plusa, nie ma lepszych sterowników od staga jest bardzo zawawansowany. Są lepsze instalcjie niz te co podałes np seqent 32 z obd, nie wykorzystuje obd tylko podglad parametrów gdyz jest tak stabilna ze nie potrzebuje korekt pod obd. kolejna rzecz do homologcji staga nie wejdzie wtryskiwacz baracuda, i w ostnim czasie jest wysyp tych wtryskiwaczy

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!