Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosze o pomoc w ocenie samochodu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Forumowiczów.

 

Ogólnie nie zawracam głowy innym, dopóki naprawdę nie muszę. Ale chcę zakupić Megankę II dla córki i proszę o pomoc w ocenie auta i udzielenie jakichś informacji po VIN.

 

Auto oglądałem osobiście. Jest zadbane, silnik chodzi niby dobrze (nie jestem samochodziarzem), chociaż ewidentnie silnik i cala komora silnika były myte.

Niby śladów zalania pod wykładzinami nie zauważyłem nigdzie. Szyby i klima - działają. Uszczelki przy szybach i w drzwiach są OK.

 

Zrobiłem fotki z książki serwisowej, bo jedna rzecz przykula moją uwagę: jest pewien zapis, o który chcę zapytać.

Co to właściwie znaczy, bo translatorem niewiele ustaliłem. Jakieś wgniecenie? Ale co znaczy reszta?

Fotka nr 1 w załączniku.

 

Czujnik lakieru mogę sobie i tak załatwić - bo w trakcie oględzin akurat nie miałem.

Po prostu pojechałem do Zamościa porozglądać się tak z grubsza.

 

Podaje również Link do oferty:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-super-stan-z-niemiec-ID6ylw4P.html

 

Cena samochodu jest taka, ponieważ trzeba jeszcze porobić wszystkie opłaty.

Przebieg - 119 000 km.

 

Aha. Właściciele zgadzają się na wizytę nawet w salonie autoryzowanym Renault (nie wiem, czy może mają tam znajomych, bo komis jest niezbyt daleko od salonu Renault-a -

ale gdybam sobie, że chyba w Serwisie Renault może mi nie naściemniają). Wziąłbym kompleksową kontrolę techniczną z komputerem, podwoziem i lakierem....

 

W komisie wspominali, ze była jakaś stłuczka parkingowa - ale szczegółów to pracownik komisu już nie znał.

 

Gdyby ktoś miał dojścia - posiadam również VIN : VF1BM0J0H31275488. Może uda się coś ustalić?

 

Jeślibym uzyskał jakieś informacje od Was - nie musiałbym słono płacić w serwisie.

Ale nie chodzi o to, że po prostu szkoda mi pieniędzy - tylko być może nawet nie ma sensu tam jechać....?

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

.

post-50699-0-03851400-1467558615_thumb.jpg

post-50699-0-65877900-1467558623_thumb.jpg

post-50699-0-66002800-1467558631_thumb.jpg

post-50699-0-12044800-1467558638_thumb.jpg

post-50699-0-17911000-1467558679_thumb.jpg

Edytowane przez rover-ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro wymyty ten samochód w środku, błyszczy się jak wiadomo co komu...Fotki często niewiele mówią, nawet jak coś jest robione to wiele komisów doskonale wie jak fotografować samochód, żeby optycznie ukryć różne problemy. Ja powiem tylko jedno, praktycznie zawsze od razu odchodzę od samochodów z umytym silnikiem. Nie wiem czy robię dobrze, ale dla mnie jest to ukrywanie problemów. Na ludzi to działa, sam niedawno kupowałem samochód i widziałem jak niektórym w komisach oczy się świeciły na widok czyściuchnego silniczka. Ja trzymam się daleko od takich aut, ale to moje zdanie ;) Pewnie ktoś z bardziej fachowym okiem do zdjęć się tutaj wypowie :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę naklejki z prawej strony na nadkolu (może to przez jakość zdjęcia) sprawdź na miejscu. Czegoś mi brakowało na zdjęciu komory silnika i znalazłem. Brakuje wlotu powietrza (zaznaczyłem na zdjęciu). Taki wlot sam nie zniknął, no chyba że ktoś montował np. stożek. Czyli coś było grzebane, a raczej połamane i prawdopodobnie cieli koszty nie montując wlotu.

post-3433-0-90359800-1467570746_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega napisał, brak wlotu powietrza.

Są maskownice po lewej i prawej stronie ale brak osłony silnika ?

Brak osłony pod silnikiem...

Edytowane przez Graffy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi.

Dałem sobie spokój z tym autem. Widzę, że w kilku aspektach coś z nim jest nie tak (książka serwisowa też taka jakaś "nieprzekonująca"...).

Dalej więc szukam Meganki dla swojej córci.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :)

 

Dodano: 04 lip 2016 - 18:20

Aha.

Jeszcze tylko słów parę: Panie i Panowie z forum - szacun wielki za zawsze pomocną dłoń dla wszystkich użytkowników.

Bardzo gorąco pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Chciałby poprosić o rozkodowanie VIN, ponieważ coś nie zgadza mi się z rokiem produkcji samochodu.

Czytałem trochę informacji na temat tej 10 cyfry VIN, ale coś mi się nie zgadza.

Nie wszyscy jednak obstają za tą cyfrą. Sa różne opinie.

Gość stwierdza, że to rok 2004...

Skopiowałem sobie jedną stronę tzw. Brief-a, ale nie umiem jednoznacznie stwierdzić, który to rok.

Mam numer VIN :

 

VF1LM0H0H29648929

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Ps.

Jeśli ktoś miałby możliwość napisania czegoś więcej na temat tego samochodu na podstawie VIN,

byłbym bardzo, bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

 

Dodano: 04 lip 2016 - 22:31

Witam ponownie.

Chciałem założyć nowy post, ponieważ ten wcześniejszy dotyczył innego samochodu...

Z tamtego, o który pytałem wcześniej zrezygnowałem po trafnych i przydatnych wskazówkach forumowiczów.

Teraz jednak próbowałem zapytać o inny egzemplarz. Ktoś przesunął mój post tutaj.

Coś zrobiłem nie tak, że zostałem "wywalony" ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj się tutaj: Mój odnośnik na samym dole strony.

Kiedyś było tak, że wprowadzało się po rejestracji w witrynie, VIN niby swojego samochodu i strona pokazywała wyposażenie (zwłaszcza w tych nowszych modelach). Spróbuj może jest tak i teraz.

Edytowane przez mireczek01
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 'mireczek01'.

Mam konto na renault.pl - i można dodać nowy pojazd jako własny. W tym przypadku jednak ktoś już wcześniej go sprawdzał i wyskakuje komunikat,

że ten pojazd jest już dodany do profilu (czyjegoś). Widocznie ktoś w celu sprawdzenia dopisał go sobie do profilu i po prostu nie usunął...

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samochód krajowy? Jak tak to spróbuj podjechać do ASO Renault i poproś grzecznie kogoś z serwisu o sprawdzenie. Mnie ASO Renault w Łodzi nie robiło specjalnych problemów jak podjechałem z 3 numerami VIN, choć we Fiacie, bo też szukałem, byli dużo bardziej na luzie w tej kwestii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałby poprosić o rozkodowanie VIN, ponieważ coś nie zgadza mi się z rokiem produkcji samochodu.

Czytałem trochę informacji na temat tej 10 cyfry VIN, ale coś mi się nie zgadza.

Mam megankę z 2003 roku i 10 cyfrę VIN mam też 2. Kupiona w salonie i na wszystkich plastikach czy naklejkach jest tylko rok 2003. Na scenicu z marca 2006 roku dziesiąta cyfra to 3 czyli wg teorii VIN-u cyfra 3 to 2003 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!