Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria czujnika ciśnienia oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki przypadek, dzisiaj rano nie mogłem odpalić samochodu, informacja na wyświetlaczu: awaria czujnika ciśnienia oleju!!! zero reakcji rozrusznika (tak jakby nie było prądu). Sprawdziłem poziom oleju (wszystko ok). Wezwałem lawetę i zawiozłem auto do serwisu. W serwisie (wybranym przypadkowo) mechanik podłączył auto do programu ale niestety nie umiał uzyskać połączenia. Powiedział tyle, że muszę jechać do jakiegoś elektryka, bo on tu nic nie poradzi. Nie potrafił podłączyć komputera.... Z tego co się okazało to mechanik chyba nawet nie wiedział co trzeba dokładnie zrobić, żeby uzyskać połączenie z programem.

Ponownie wezwanie lawety i wizyta w innym serwisie. Mechanik podłączył system i po chwili ukazały się błędy główny, to problem ładowania. Po diagnozie i chyba wykasowaniu błędów samochód odpalił ale źle (nierówno) pracuje na wolnych obrotach i gaśnie. Co chwilę pojawiają się nowe błędy ale nie silnika tylko elektryczne oraz ciśnienia oleju. Zostawiłem samochód w serwisie i teraz czekam na informacje co się dzieje. Jeżeli wiecie co może być przyczyną albo gdzie szukać problemu, to proszę o podpowiedź. Dodam, że jestem w Gdyni na urlopie, a jestem ze Śląska. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Wojtek

 

Dodano: 09 lip 2016 - 21:03

Alternator przeszedł regenerację. Był podobno w dwóch serwisach i działa poprawnie. Niestety po zamontowaniu w samochodzie błędy, które opisałem powyżej dalej występują. Proszę o pomoc, jeżeli ktoś spotkał się z problemem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!