Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie przyjaciele, będzie krótko i konkretnie.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><

Od dłuższego czasu narasta problem półośki z prawej strony.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><

Przy wymianie końcówki drążka zauważyłem wyraźnie rozchwianą półoś, koło lata a amortyzator też wydaje się chwiejny, dodatkowymi objawami są głośne trzaski przy ruszaniu i zatrzymywaniu samochodu.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><

I teraz moi drodzy pytanie, nie znam się na samochodach, w jaki sposób wymienić uszkodzoną część ? Zakupując całą półośkę czy sam przegub (jeśli tak to który wew. czy zew. ? ) Jak zrobić to najtańszym kosztem ?

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><

Poniżej tak to wygląda

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><

Dzięki i pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz pojęcia... gdzie półoś a gdzie maglownica z końcówkami... Najlepiej odwiedź polecanego mechanika niech to zrobi za ciebie.

Szarpiesz za końcówkę ukazując luz na maglownicy/drążku kierowniczym a nie na półosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Karllo,

możliwe że pomyliłem pojęcia, samochody to nie moja dziedzina...trochę mnie zmartwiłeś mówiąc, że to przekładnia kierownicza...czy da się z tym coś zrobić ? Czy można to w jakiś sposób dokręcić ? Czy jazda z takim luzem jest bezpieczna ? Czy maglownica do wymiany ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oczywiście, że sam drążek kierowniczy się da wymienić i w Twoim wypadku należy to zrobić (2szt.). Na pierwszy montaż do megane II szły TRW.Cena prawie tyle co końcówka drążka.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to jedź do kogoś kto ci sprawdzi czy luz jest na maglownicy czy na drążkach, wymienisz wtedy co potrzeba, czasem w dobrej kasie można kupić kompletną maglownicę z drążkami i końcówkami. Jeśli to twoja meganka z filmu to wymień od razu harmonijki, które nie są drogie a w pełni ochronią drążek z maglownicą. Bardzo możliwe że dlatego szlag trafił maglownicę lub drążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, słowa dotrzymałem.

<><><><><><><><><><><><><><>

Wymieniłem drążek kierowniczy z prawej strony, stary był rozklekotany, posiadał duże luzy. Wymiana trwała krótko i sprawnie, ale nie przyniosła większego efektu !

<><><><><><><><><><><><><><>

Co prawda wyeliminowałem głośniejsze stuki ze skręconymi stukami przy jeździe do tyłu, jednak w dalszym ciągu słychać trzaski przy ruszaniu i hamowaniu.

<><><><><><><><><><><><><><>

W sumie zastanawiam się jeszcze ... i może powie mi ktoś bardziej doświadczony...czy jeśli drążek był wkręcony to powinny być stuki jeśli ruszamy mocno drążkiem w lewo/prawo ? Wzdłuż nie ma żadnych hałasów.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ruszasz prawym drążkiem, do przodu i do tyłu (tzn. w stronę przodu i tyłu auta) i są luzy to znaczy, że masz wytartą tuleje plastikową listwy przekładni. Tu masz jak to wygląda: https://www.drive2.ru/l/288230376151743664/#post , https://www.drive2.ru/l/288230376152455636/.

Wymiana bardzo prosta jak masz usuniętą blokadę kierownicy. Podczas cofania listwy przekładni trzeba uważać żeby za bardzo jej nie wsunąć bo można zerwać taśmę w zwijaku pod kierownicą. Dobrze też wypiąć końcówkę drążka z lewego koła.

A jak wygląda sytuacja z lewej strony są jakieś luzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Qwe, dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Jestem nieco przybity po wczorajszej naprawie, nie dość że samochód nie przestał trzaskać to po przejechaniu krótkiego odcinka muszę stwierdzić, że jak stukało tak stuka dalej i częściej, już nie tylko podczas ruszaniu i hamowania w ostatnich metrach ale także w trakcie jazdy podczas chwilowego hamowania. W dodatku wczoraj o czym nie pisałem, w trakcie jazdy próbnej po naprawie pojechałem po pieniądze do bankomatu dla mechanika, pojawił się dodatkowy problem z wciśnięciem hamulca, ot tak po prostu po paru minutach, nie dało się go wcisnąć, może minimalnie...tak że samochód delikatnie zwalniał ale bez ręcznego się nie obyło i dobrze że nie jechałem zbyt szybko bo wiadomo jak to wygląda w mieście w godzinach szczytu, zostawiłem samochód i mechanika :D ... wieczorem wróciłem do samochodu, teoretycznie hamulce działają, ale i tak pozostają wątpliwości czy nie zatnie się sam z siebie w trakcie jazdy. Wycieków żadnych nie zlokalizowałem, natomiast zauważyłem gdy wcisnę 3-4 pedał do oporu, jeden po drugim, to pedał na jakiś czas blokuje się w górnej pozycji dokładnie tak jak wczoraj. Chyba brak odpowietrzenia ? Ale dlaczego przydarzyło się to właśnie wczoraj kiedy od chwili naprawy hamulców (3 miesięcy) nic się nie działo.

Wracając do drążka kierowniczego, są luzy gdy ruszam drążkiem od tyłu do przodu auta, one są słyszalne cały czas podczas ruszania i zatrzymywania się a także skręconych kołach słychać jakby przeskakiwanie. Nie ma luzów natomiast gdy ruszam drążkiem kierowniczy wzdłuż przekładni. Lewa strona podobno jest OK, tak przynajmniej stwierdził zaprzyjaźniony mechanik więc tej strony nie ruszaliśmy. Chociaż mam pewne zastrzeżenia do jego wiedzy na temat silnik 1.9DCI i budowy przekładni, o czym się niestety upewniłem to i tak zostaje mi jedynie on jako najtańszy mechanik chyba na całym Śląsku :mrgreen:

 

Dzisiaj oddałem samochód do elektryka więc temat pozostaje otwarty.

Dzięki za wskazówki.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!