Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2 tce 115 KM olej silnikowy LIQUI MOLY Top Tec 4100 5W-40


baggick

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie właśnie MIII grandtour z silnikiem 1.2 TCE 115. W samochodach dotychczas używanych silnik zalewałem olejami LIQUI MOLY. Czy do tego silnika mogę wlać LIQUI MOLY Top Tec 4100 5W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeżeli norma się zgadza to możesz lać, ja osobiście po elfie wlałem LM ale opakowanie/kanister fioletowy kolor. Z tym że na LM dużo szybciej oleju mi spalił. Będę wracał do elfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi aż tak nie konsumował że musiałem dolewać po 1000km. 1, 5 litra oleju na około 10000km. Na elfie 1 litr na 15000 km. Z tym że zmieniam olej co 15 tyś.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Sprawa jest prosta. Jaki olej polecacie na pierwsza wymianę? Chce zmienić fabrykę i zalać np: LiquiMoly. Jaki olej polecacie bo na czym jak na czym ale na olejach do samochodów to się słabo znam :notacrook: 10W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W40 absolutnie się nie nadaje. Nie ma chyba na świecie mechanika, który do tego silnika by to wlał. Powinien być 5W40 lub 5W30. Ja jeżdzę na elfie i motrio 5W40, raz mialem nalany 5W30 ale wróciłem do 5W40. Olej musi być zgodny ze specyfikacją Renault 0710. Jest na forum kilka wątków o olejach, tam są wypowiedzi osób które jeżdżą na innych olejach niż elf.

 

Dodano: 21 lip 2017 - 12:08

A poza tym ten post od bubel90 to zwykłe robienie sobie jaj z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ol14 jaja to sobie może Ty robisz...ja się normalnie pytam osób które się znają na tym lepiej niż ja - nie chcesz nie odpisuj.

 

Wracając do tematu to taki olej: LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W40 jeżeli na stronie jest napisane, ze spełnia normę RN0710 to będzie dobry?

 

EDIT.

Doczytałem, dowiedziałem się już ze taki olej jest dobry. Można lać! :oops:

Edytowane przez bubel90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaja to sobie może Ty robisz...ja się normalnie pytam

Cieszę się, że się pomyliłem. Dodam zatem,że na gwarancji jeździłbym do ASO na wymianę oleju. Silnik TCe może robić różne niespodzianki, bywają rożne egzemplarze. W razie czego nikt nie będzie mieć wykrętu,że wlałeś jakąś podróbę czy po prostu zły olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mógłby ktoś z Moderatorów wyjaśnić, co ten temat ma wspólnego z Megane 4 generacji i w jakim celu jest podwieszony na górze w tym dziale?.

O ile wiem nie ma takiego silnika w M4.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej.

Zbliża się kolejny 3 już przegląd i tak dumam nad olejem,teraz zalany elf wg. zaleceń ubytek jakiś tam jest około 0,5L na 12kkm więc tragedii niema.

Jest sens zmieniać na  coś z valvoline , liqui moly , castrol? oczywiście z zachowaniem RN 700/710.

Na jakich olejach koledzy jeżdżą w tych silnikach?

Obecny przebieg ponad 37kkm.

Mile widziana mała dyskusja.

Może stanie się cud przy przejściu na coś z wyżej wymienionej marki i nie ubędzie na bagnecie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!