Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie miałem okazji porównać tego w innym egzemplarzu, więc na razie wspomogę się wirtualnie -> w Meg III mojej żony, mam (i ona też) problem z dozowanie siły hamowania przy małych prędkościach, najlepszym przykładem jest jazda w korku - nie jestem w stanie przy takim podjeżdżaniu hamować "delikatnie", praktycznie za każdym razem przy delikatnym naciśnięciu hamulca to jest stop w miejscu i wszyscy pasażerowie zawisają na pasach bezpieczeństwa, mam nadzieję, że wiedzie o co mi chodzi.

No i zastanawiam się czy to taka "uroda" Meganki III, czy może np. jest to związane z tym, że mój samochód dość długo raczej stał niż jeździł i może heble wymagają jakiegoś gruntownego czyszczenia...

Jest to irytujące, jak jest u Was?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: :)

Trochę szacunku dla czytających. ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka, jak każde Renault, ma ostre hamulce (jeśli oczywiście są sprawne). Większość osób wsiadających do Renault ma podobnie jak Wy, tzn., że nawet przy drobnym hamowaniu auto staje dęba. Pozostaje Wam jedynie wyczuć pedał. Jak już go wyczujecie to można delikatnie hamować, zapewniam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostre hamulce są bardzo ok, o ile można tę ostrość dozować ;)

Właśnie pojawiła się okazja, przejechałem sie Meganką kumpla i jest normalnie, czyli raczej się nie mylę, ewidentnie u mnie jest coś nie tak, w poniedziałek zdam relację, podejrzewam, że zaciski stoją.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: :)

Trochę szacunku dla czytających. ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A pamiętacie koledzy taką dyskusję o systemie hamowania awaryjnego w megane/Scenic III ? wtedy niektórzy użytkownicy polecali użycie lewej nogi do hamowania żeby sprawdzić czy system jest i czy działa. Wtedy rozbawiła mnie ta propozycja aż do chwili kiedy sam spróbowałem zahamować lewą nogą.. oczywiście samochód nie rozpoznaje czy noga jest prawa czy lewa, rozpoznaje natomiast jak został naciśnięty pedał hamulca, sprawdziłem i jest dodatkowy czujnik, jeśli pedał jest naciskany tak "od prawej" jak przy zdjęciaciu nogi z gazu, to działa tylko jeden z czujników a jeśli jest gwałtownie wciśnięty na środku albo od lewej to załącza się dodatkowy czujnik i jest to interpretowane jako gwałtowne hamowanie, da się to wręcz usłyszeć (pyknięcie przełącznika) kiedy pedał hamulca "skrzywi" się ręką od lewej do prawej. Być może kolega ma ten czujnik uszkodzony i samochód zawsze traktuje hamowanie jak awaryjne. pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z lekkim poślizgiem, ale:

Chyba jednak TTTNM, po wyczyszczeniu i złożeniu hebli na nowo (i przy okazji wyleczeniu cieknącego, jak się okazało, uszczelnienia tłoczków) hamulce działają już normalnie i wcale nie straciły na ostrości.

Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!