Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tutorial montaż nawigacji Media Nav z Dacii


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie ma gotowego, ale jak kupisz wzmacniacz z wtyczką to wystarczy dolutować do niej dwie standardowe głośnikowe kostki iso męską oraz żeńską i jest plug & play. Ja kupiłem wzmaka za 20zł, ale bez wtyczki, więc było nieco więcej roboty bo trzeba piny dodawać.

 

post-42882-0-76237000-1473055919_thumb.jpg

 

Wzmacniacza można użyć także z fabrycznym tuner listem, gra naprawdę ładnie :), ale nie zdążyłem tego zamontować na stałe, bo w międzyczasie francuska elektronika pod maską zaczęła stroić fochy ;) drugi problem to miejsce - wzmacniacz jest wielkości cegły ;) więc chyba tylko do schowka wejdzie.

Edytowane przez zajchow
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już zamontowaną media nav i kamerę cofania w rejestracji którą już mam od dawna i przynajmniej w tym przypadku wystarczają tylko 3 przewody (1 od sygnału wstecznego i 2 od sygnału wideo). U mnie wystarczyło podłączyć sygnał wstecznego do pinu 3 i sygnał wideo do 10 i 22 i wszystko pięknie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu postaram się zamieścić zdjęcia mojego montażu.

Niestety w moim aucie prace trwają już dość długo lecz po montażu uszkodził mi się układ scalony odpowiedzialny za zasilanie wyświetlacza (poz. IC401). Z braku możliwości wymiany układu scalonego(lutownica na gorące powietrze) odesłałem radio do serwisu w Warszawie, do którego ASO Opel w Warszawie na Woli odsyła na gwarancje.

Dziś prawdopodobnie przyjdzie, skasowali mnie 150zł więc koszt w moim przypadku znacznie poszybował do góry. Pociesza mnie to, że i tak taniej wyjdzie niż jakbym kupił radio 2 din np. pioneera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajkonik125 kilka pytań odnośnie kamerki, bo widzę że zamontowałeś, a też przymierzam się do zakupu takiej w rejestrację ;) wiem że działają tylko NTSC.

- jaka dokładnie kamerka? masz link do allegro?

- dlaczego podłączałeś tylko 3 piny, skąd wziąłeś zasilanie kamery?

- skąd podłączyłeś + wstecznego na trzeci pin? ciągnąłeś kabel bezpośrednio z lampy/żarówki wstecznego czy jest gdzieś w kabinie blisko radia?

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pewnie tak zrobię, że podłącze pod lampę - najmniej roboty ;) w ramach ciekawostki - podłączając zasilanie kamerki z radia jest jeszcze opcja, że po wyłączeniu wstecznego obraz utrzymuje się na ekranie jeszcze kilka sekund ;)

A którędy przeciągnąłeś kable od rejestracji do lampy? jest jakiś otwór w nadkolu? w hatchbackach i w sedanie rejestracja jest w zderzaku. Chyba, że masz kombi lub Cabrio wtedy klapa jest podnoszona razem z rejestracją i da się to pewnie zrobić przez fabryczne otwory w których idzie wiązka do klapy.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!