Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tutorial montaż nawigacji Media Nav z Dacii


Rekomendowane odpowiedzi

Kostka jest czarna, 24 pinowa, wykorzystanych jest chyba 15. Mogę fotkę później wrzucić jeśli chcesz. I nie bardzo rozumiem skąd mam wziąć tą siwą kostkę do radia?

 

Zapomniałem dodać że mam radio update list, może ma to jakieś znaczenie.

Edytowane przez kwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no ma znaczenie, i to spore ;)

Musisz wyciągnąć z wtyczki lub wpiąć się w dolne 6 kabelków (piny od 1 do 6), które są obok siebie jak na schemacie poniżej - odpowiadają tylko za pilota.

 

post-42882-0-06941300-1487018979_thumb.png

opis ze strony http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/rendisp.htm

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to da się zrobić. Pozostaje kwestia siwej kostki. Skąd mogę ją zakupić? Ostatecznie zrobię to na samych pinach ale wolałbym mieć kostkę. Dzięki za pomoc w tym wszystkim, teraz już nie ma odwrotu ;-) Kolejna rzecz to kamera cofania i mikrofon, ale to w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie tej kostki po prostu nie ma być ;) - jest w przedliftowych Megane z radiem tuner list ;) musisz wyjąć z pinami lub obciąć te 6 kabelków z czarnej kostki ;). Ewentualnie możesz zastosować dowolne złącza jakie ci tylko przyjdzie na myśl ;) chociażby zwykłe kostki elektryczne, konektory WAGO, czy co tam sobie zamarzysz ;)

 

post-42882-0-78244700-1487116061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła ramka z kamerą: o taka Ma ona 3 przewody: czerwony (+), czarny (-) i tzw. żółty czyli AV TV. Z waszych opisów wnioskuję, że brak mi kilku przewodów. Na moje czy jak podłączę + do światła wstecznego, - do karoserii to będzie ok, ale nie wiem co z tym żółtym przewodem. Do którego pinu go wpiąć? Pewnie rozciąć przewód i odpowiednio + - piny 10 i 22?

 

Dodano: 18 lut 2017 - 10:05

Słuchajcie, trochę wrócę do pilota. Wczoraj kombinowałem z podłączeniem, niestety nie działa. Pewnie któryś kabelek źle podłączyłem. To mniejsza sprawa. Zniknęło mi jednak tzw podtrzymanie radia. Nie mogę go włączyć bez włączenia zapłonu a po jego wyłączeniu zawsze muszę wpisać kod! Nie wiem co się stało. Tak myślę czy z tych 6 przewodów które mają służyć do pilota nie było gdzieś 12 V ale wydaje mi się że nie. Wyświetlacz mam affa2.

Edytowane przez kwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odłączyłeś tylko przewody 1-6 (te oznaczone na czerwono)

post-42882-0-76291700-1487420090_thumb.png

to nie ma opcji żeby radio straciło pamięć - wyświetlacz nawet nie ma podłączenia do podtrzymania 12V w tych pinach (odpowiada za to pin 17). Od strony radia idą do niego tylko piny nr. 11,12 i 16 i są podłączone żółtą kostką - której nawet nie jest potrzebna.

Sprawdź czy na przejściówce Iso-Dacia wszystko poprawnie łączy i czy pin 17 w wyświetlaczu też jest poprawnie podłączony.

I jeszcze jedna sprawa, wlutowałeś się w kable pilota przed wyświetlaczem a piny nadal są do niego podłączone? czy fizycznie odłączyłeś piny pilota od wyświetlacza?

z tego co pisali na forum laguny, pilot zadziała tylko w tym drugim przypadku - czyli jeśli piny nie są dalej podłączone do wyświetlacza.

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, odciąłem także przewody po drugiej stronie, czyli 12 v i masę. Po odcięciu 4 zorientowałem się że te od pilota są z drugiej strony. Dziwnie te kostki są, wydaje mi się że odwrotnie. Odcięte 12 i masę połączyłem ponownie. Dodatkowo za każdym razem komputer auta mi się resetuje. Katastrofa. A przewody zostały w kostce ale jej nie podłączałem, pilot nie działa.

Edytowane przez kwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś coś namieszać, i obciąć piny nie w tym rzędzie. Może być odwrotnie bo zależy czy patrzy się na schemat gniazda czy samej kostki, dlatego lepiej sugerować się tym że pilot to 6 skrajnych pinów koło siebie. Zrób kilka zdjęć jak to wygląda teraz

Edytowane przez zajchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wygląda fatalnie :) Nie ma mnie w domu teraz. Dziwne jest to że połączyłem je tak jak były i dalej to samo. Ciężki temat będzie z tym pilotem...

 

Dodano: 21 lut 2017 - 22:15

Przepraszam, że nie pisałem tak długo. Jeden problem rozwiązany, okazało się że to tylko bezpiecznik padł. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Poszukuję obecnie wtyczek do radia żeby podłączyć pilota. 2 kostki już poprzerabiałem, niestety okazały się złe. Jutro podjadę do komputerowego poszukać takich pinów. Dzwoniłem nawet do ASO po kostkę od radia, ale mają tylko w komplecie z całą wiązką. Jak uporam się z pilotem to zapytam o podłączenie kamery, na moje jest za mało kabli. Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem piny komputerowe, zrobiłem konektory męskie i żeńskie na przewodach. Podłączyłem tak jak na schemacie i niestety nie działa nic. Nie pasuje mi troche ten opis, nie wiem które 2 piny powinny być wolne bo kostka jest przecież 8 pinowa a przewodów 6. Jak mi się uda to wrzucę fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być ;) kostka ma 8 pinów ale podłącza się tylko 6 - prawy górny to pin nr 1, natomiast nr 7 i 8 (lewy dolny) mają zostać niepodłączone.

tak to wygląda w praktyce

post-42882-0-87872600-1488148095_thumb.jpg

 

a tak wygląda schemat złącza w radiu update list i rozpiska pinów od pilota

 

post-42882-0-32982500-1488149559_thumb.jpg

 

czyli podłącz za kolejnością, pierwszy pin z wyświetlacza do pierwszego pinu radia, drugi do drugiego itd... 6 pin z wyświetlacza do 6 w radiu, 7-8 maja być puste i powinno śmigać.

Masz radio update list, a opis był do tuner listów, stąd to całe zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, miałem pisać ale mnie uprzedziłeś. Działa! Udało mi się rozrysować wszystko i jest trochę inaczej niż na tym rysunku, tak jak napisałeś na fotce. Jutro postaram się rozpisać bo nie moge z telefonu dodawać zdjęć. Pozostaje mi kamera, mikrofon i wzmocnienie anteny. Też nie zbyt wiem które piny połączyć :)

Edytowane przez kwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że działa :) pamiętaj tylko, że mikrofon musi być trzy pinowy zarówno taki od kamer przemysłowych jak i oryginalny z renault/dacia, a podłączasz go do pinów - 7(sygnał), 8(plus) i 19(masa),

Co do kamery to zadziała tylko NTSC - piny 10(+) i 22(-) to sygnał wideo, a pin 3 to (+) z biegu wstecznego.

Zasilanie kamery możesz podłączyć z żarówki wstecznego lub z radia, jak Ci wygodniej ;)

Wzmacniacz antenowy - cytat z pierwszej strony manuala - "W kostce zasilającej ISO z auta lub w przejściówce łączymy pin 4 (stały plus) lub 7 (plus po zapłonie) - zależnie jak Ci bardziej odpowiada z pinem 5 który odpowiada za zasilanie wzmacniacza."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!